Siyaset

Engin Altay Erdoğana fotoğraf göndermesi

Engin Altay Erdoğana fotoğraf göndermesi CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP’li Cumhurbaşkanı Erodğan’ın dönemin başbakanı Bülent Ecevit’in dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile çekilen bir fotoğrafına ilişkin yorumuna tepki gösterdi. Altay, “Dış politikayı iç politik manevralara alet etmek ayıptır” dedi. Engin Altay Erdoğana fotoğraf göndermesi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Engin Altay Erdoğana fotoğraf göndermesi

“Bir görüşmede ülkenizin menfaatleri için neler elde ettiğiniz önemlidir”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dönemin başbakanı Bülent Ecevit’in dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile çekilen bir fotoğraf ile vize krizini bağladığını savundu. Altay, “Vize krizini Bülent Ecevit’in bir fotoğrafına bağlayıverdi. Devletler arası ilişkilerde medyanın anlık deklanşör tespitleri önemli değildir. Sizin o görüşmede ülkenizin menfaatleri için neler elde ettiğiniz önemlidir. Anlık deklanşöre kalırsa bakın Bush bu da Ecevit. Önünde eğilmiyor Bush. Ancak deklanşörün anlık tespitine baktığınızda eğiliyor gibi” dedi.

 

Engin Altay Erdoğana fotoğraf göndermesi – Anlık çekimlerin yansıttığı olmayan gerçekler

Bu fotoğraf 17 Ocak 2002 tarihinde ABD Başkanı George Bush ile dönemin başbakanı Bülent Ecevit’in Beyaz Saray’da görüşmesi sonrası çekildi. Fotoğrafta Bush, gazetecilerin sorularını yanıtlamak üzere koltuğa otururken görülüyor.

“Gökçek’le ilgili elinde varsa savcıya teslim etmek Erdoğan’ın namus borcudur”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. Engin Altay, AKP’li belediye başkanlarının neye göre görevden alındığını AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması gerektiğini savunarak şöyle konuştu: “Yolsuzluklarıyla FETÖ’yle ilgili elinde ne varsa, hangi bilgi belge varsa savcının eline bunları teslim etmek Erdoğan’ın namus borcudur. Bunların yapmadan belediye başkanını koltuklarından kaldırmak kabul edilemez. Bu diktatörlükten bir uygulama. Melih Gökçek, yolsuzluğa mı bulaştı, yorgun mu? Gökçek ile ilgili ne varsa savcıya teslim etmek Erdoğan’ın namus borcudur.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica