Ekonomi

Ensar Vakfı anasınıfı öğrenci velilerinden 6 yüz lira alıyor

Ensar Vakfı anasınıfı öğrenci velilerinden 6 yüz lira alıyor Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde açılan anasınıfının Ensar Vakfı’na verildiği ve vakfın velilerden her ay 600 TL para aldığı ortaya çıktı. Adı tecavüz skandalıyla anılan Ensar’a şimdi de anasınıfı tahsis edildi. Ensar Vakfı anasınıfı öğrenci velilerinden 6 yüz lira alıyor detaylar haberimizde…

Ensar Vakfı anasınıfı öğrenci velilerinden 6 yüz lira alıyor

Ensar Vakfı’na şimdi de devlet okulu içindeki anasınıfı tahsis edildi

Karaman’daki yurtlarında çocukların cinsel istismara uğramasıyla gündeme gelen ve AKP ile yakınlığı ile tanınan Ensar Vakfı’na şimdi de devlet okulu içindeki anasınıfı tahsis edildi.

“Ensar Vakfı, velilerden aylık 600 TL ‘anaokulu parası’ alıyor”

Sözcü gazetesi yazarlarından Saygı Öztürk, bugünkü yazısında FETÖ bağlantısı olduğu gerekçesiyle devlete devredilip Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülen bir okulun anasınıfı kısmının Karaman’daki tecavüz skandalıyla anılan Ensar Vakfı’na verildiğini ortaya çıkardı. Bunların üzerine bir de velilerden aylık 600 TL ‘anaokulu parası’ aldığını belirtti.

Saygı Öztürk’ün yazısının ilgili kısmı ise şöyle:

“Müfettişin gönderdiği not”

“Geçenlerde bir müfettişin gönderdiği nottan şunu öğrendim: Orta Anadolu’da bir ilimizde, FETÖ bağlantılı olduğu gerekçesiyle özel okul, devlete devredildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu okulu Anadolu İmam Hatip Lisesi yaptı. Buraya kadar her şey tamam…”

“Mevzuat uyarınca devlet kurumu içinde özel öğretim kurumu açamazsınız”

Bir de bundan sonrasını müfettişin mektubundan okuyalım: “Ancak ne hikmetse bu kurumun içinde ve aynı binada bulunan anasınıfı kısmı ‘yararlı dernek’ diye yapılan bir protokolle Ensar Vakfı’na verildi. Bilindiği üzere Türkiye’de özel öğretim kurumu açılması, kapatılması Özel Öğretim Kurumları Kanunu, yönetmeliği ve standartlar yönergesine göre yapılır. Bunlar hiç yapılmadı. Adı geçen mevzuat uyarınca devlet kurumu içinde özel öğretim kurumu açamazsınız.”

“Hiçbir müfettiş açılış için rapor düzenleyemez”

“Zaten bu vakıf başvuru yapmış olsa bile hiçbir müfettiş açılış için rapor düzenleyemez. Şu an aktif faaliyetine devam eden bu vakıf devletin okulunun içinde kira, elektrik, doğalgaz gibi giderler için para vermediği gibi bir de velilerden aylık 600 TL anaokulu parası alıyor. Bu arada devletin resmi anaokulu da, 500 metre mesafede aylık 150 TL’ye hizmet veriyor.”

“Şimdi bizden yetkilerin alınması ve pasifize edilme sebebimiz daha iyi anlaşılmıyor mu?”

O mektup şu cümlelerle bitiyor: “Şimdi sormak isterim size: Eğer denetim yetkimiz olsaydı hangi müfettiş buna izin verirdi? Şimdi bizden yetkilerin alınması ve pasifize edilme sebebimiz daha iyi anlaşılmıyor mu? Bizim meslek olarak tek beklentimiz her şeyin hak ve hukuk çerçevesinde yapılması.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica