Siyaset

“Biz Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz”

Erdoğan: “Biz Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz”. Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 ülkenin Katar ile ilişkilerini kesmesini sert bir dille eleştirdi. Erdoğan: “Biz Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

“Biz Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Katar krizinde Katar’ın yanındayız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çoğunluğunu Körfez ülkelerinin oluşturduğu 7 ülkenin Katar ile ilişkilerini kesmesiyle başlayan krize ilişkin Katar’a açık destek verdi. “Katar’a gıda, ilaç vermemizden rahatsız olanlar var. Kusura bakmayın biz Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” ifadelerinin kullanan Erdoğan, Katar’a yönelik ambargoyu da kaldırma çağrısı yaptı.

AKP İl Teşkilatı’nın iftar yemeğinde

AKP İl Teşkilatı’nın iftar buluşmasında konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“Biz hep kararlı ve planlı yürüdük”

“16 Nisan halk oylamasında tercihleri ile Türk demokrasisine çağ atlatan herkese teşekkür ederim. Karşımızda kimler bir araya gelirse gelsin, gelecekleri de var. Biz hep kararlı ve planlı yürüdük. Bir metal eskimesi var. Bunu atmamız lazım ve 2019’a bu şekilde girmemiz lazım. Bize rehavet yakışmaz.

Bu kutsal Ramazan’ı komşularımız başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde Müslümanlar 1 tas çorbaya, huzura aç geçiriyor.

“kardeş kavgasının kazananı olmaz”

Liderler ve Körfez halkı, sizlere sesleniyorum; kardeş kavgasının kazananı olmaz. ABD’nin üssü sizi niye rahatsız etmiyor. İftiralarla bir yere varılmaz. Kriz simsarları daha Körfez Krizi’nin ilk anından itibaren mutluluklarını dile getirdiler. Bizim bu tezgahı bozmamız gerekiyor.

Katar’a gıda, ilaç vermemizden rahatsız olanlar var. Kusura bakmayın biz Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Katar’a ambargo tamamen kaldırılmalı, kardeşler arasında bu olmamalı.

Suudi yönetiminden ricam var; Siz Körfez’in en güçlüsüsünüz. Size kardeşliğin bekçisi olmak yakışır, düşmanlığın değil.

“Biz Katarlı kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız”

Katar’ın teröre destek verdiğine ben şahit olmadım. Biz Katarlı kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız. Ne demişler alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

“coğrafyamızda istikranın, barış ve huzurun yanındayız”

Türkiye olarak daima coğrafyamızda istikranın, barış ve huzurun yayılmasından yana olduk. Aynı gayretle de devam ediyoruz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica