Genel

Erdoğan erken seçimle siyasi ömrünü 15 yıl daha uzatacak

Erdoğan erken seçimle siyasi ömrünü 15 yıl daha uzatacak ABD merkezli yayın organı Bloomberg, ‘Küresel liderler iktidarda ne kadar kalacak?’ sorusuna yanıt aradı. Erdoğan erken seçimle siyasi ömrünü 15 yıl daha uzatacak detaylar haberimizde…

Erdoğan erken seçimle siyasi ömrünü 15 yıl daha uzatacak

Erdoğan içinde tahmin yürüttü…

“Küresel liderler iktidarda ne kadar kalacak?” sorusunun yanıtını araştıran ABD merkezli yayın organı Bloomberg Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da siyasi ömrüne dair tahmin yürüttü.

Trump anketlerde düşüşte…

Bloomberg‘de yayınlanan Ben Sills ve Patricia Suzara imzalı haberde, birçok dünya liderinin siyasi ömrüne dair tahminlerde bulunuldu. Haber okuyuculara sosyal medya adreslerinden “Muhammed bin Salman mikroskop altında. Trump anketlerde düşüşte. Merkel parti liderliğinden ayrılıyor. Dünya liderleri daha ne kadar iktidarda kalacak?” ifadeleriyle duyurdu.

“15 yıl uzatabilir”

Haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ömrüne dair de tahminler yer aldı. Erdoğan’ın başkanlık süresinin maksimum 15 yıla kadar uzatılabileceği belirtildi. Bu görüşe dayanak olarak da, AKP’nin mevcut anayasal şartlar altında Erdoğan’ın 15 yıl daha görev yapacağını düşünmesi gösteriliyor.

Erdoğan 2033’e kadar göreve devam edebilir…

Erdoğan’ın iktidarının 2033’ü bulacağı ileri sürülen haberde “Şu anki şartlar altında 2028’e kadar yönetebilir ama 2028 öncesinde bir erken seçim ilan ederse 2033’e kadar siyaseti sürdürebilir” ifadeleri yer aldı.

“Erken seçimle bir dönem daha uzatabilir”

Haberde Erdoğan’la ilgili şu ifadeler yer aldı:

“Erdoğan’ın partisi devlet başkanının görev süresi için anayasada belirtilen limitlerin 15 yıla kadar uzatılabileceği görüşünde. Bu bağlamda 2018 yılında yetkileri artırılmış bir şekliyle devlet başkanlığı görevini üstlenen Erdoğan 2033 yılına değin görevde kalabilir. Anayasal limit iki dönemle sınırlı ve bu süreç 2028 yılında son buluyor. Ancak ikinci dönemi bitmeden önce erken seçim ilan etmesi sonucunda bir 5 yıl daha görevde kalabilir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica