Siyaset

Erdoğan Gökçek dahil 6 başkanın istifasını istedi

Erdoğan Gökçek dahil 6 başkanın istifasını istedi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir belediye başkanlarının istifasını istediği öne sürüldü. Erdoğan Gökçek dahil 6 başkanın istifasını istedi detaylar haberimizde…

Erdoğan Gökçek dahil 6 başkanın istifasını istedi

Kanal D‘nin haberine göre, Erdoğan’ın istifasını istediği kişiler arasında dikkat çekici isimler olduğu belirtildi. Bu isimler arasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Şahan, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver var.

Erdoğan’ın bu isimlere şubat ayına kadar süre verdi

Kulislerde Erdoğan’ın bu isimlerden bizzat istifa istediği konuşuluyor. Hatta Erdoğan’ın bu isimlere şubat ayına, yani kongreler tamamlanana kadar, süre verdiği ve bu süreye kadar ‘İstifa edin’ dediği ifade edildi. Ayrıca Erdoğan’ın şu dakikalarda il kongreleriyle ilgili mülakatlar yaptığı belirtildi.

Birçok belediye başkanının istifasının istendiği…

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de görevini bırakmıştı. İki istifanın ardından birçok belediye başkanının istifasının istendiği kulislerde konuşulmaya başlanmıştı.

Bozdağ: “Bilgim yok parti sözcüsüne sorun”

Bakanlar Kurulu sonrası Bekir Bozdağ’ın açıklamasının sonrasında gazetemizin Ankara muhabiri Sinan Tartanoğlu’nun Gökçek’in istifasının istendiği iddiasını sorması üzerine Bozdağ, “Erdoğan’ın Gökçek’in istifasını istediği” iddialarına, “Benim bilgim yok, parti sözcüsüne sorun’ dedi.

Sosyal medyada suskun

Melih Gökçek iddiayla ilgili henüz bir açıklama yapmazken Gökçek’in 18 saattir tweet atmaması ve profiline sabitlediği tweet dikkat çekti.

AKP’li Hasan Ünver’den istifa iddialarına açıklama

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Erdoğan’ın istifasını istediği haberini yalanladı. Ünver, “Az önce Kanal D Haber’de ismimin de geçtiği bir haber yayınladı. Maalesef şahsımdan bilgi almaya gerek duyulmadan yapılan bu haberin benim açımdan hiçbir gerçeklik değeri yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız istifamı falan istememiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurur bu haberi yapanlar hakkında tüm yasal haklarımı kullanacağımı belirtirim” paylaşımında bulundu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica