Genel

Erdoğan Pensilvanyaya Ahmet Ergün ile beraber gitti

Erdoğan Pensilvanyaya Ahmet Ergün ile beraber gitti CHP Konya Milletvekili adayı Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pensilvanyaya gidip birlikte FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile görüştüğü ismin Ahmet Ergün olduğunu söyledi. Erdoğan Pensilvanyaya Ahmet Ergün ile beraber gitti detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Erdoğan Pensilvanyaya Ahmet Ergün ile beraber gitti

Sözcü gazetesine konuştu…

CHP Konya Milletvekili adayı Abdüllatif Şener Sözcü gazetesinden Özlem Gürses’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2000 yılında FETÖ elebaşını ziyaret etti…

Şener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2000 yılında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e gerçekleştirdiği iddia edilen ziyarete ilişkin konuştu.

Şener, “Söylemeyecek misiniz şu Amerika ziyaretinin ayrıntılarını?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

“Kendisine çok yakın olanları siyasette yanına almaz”

Söyledim. 2000 Mayısında 4 kişi Amerika’ya gitti, Tayyip Erdoğan, Turhan Çömez, Ahmet Ergün ve Ali İbiş. Biri milletvekilliği yaptı zaten, Ali İbiş. Öbürü de Belediye döneminde Tayyip Erdoğan’ın en yakınıydı, Ahmet Ergün, hatta kasası olduğu iddiaları vardı. Şimdi neredeler, inanın ben de bilmiyorum. Sayın Erdoğan’ın şöyle bir adeti vardır, kendisine çok yakın olanları siyasette yanına almaz, ayırır.

Şener’in “Amerika ziyaretinde Pensilvanya’ya gittiler mi gitmediler mi?” sorusuna yanıtı ise şu şekilde oldu:

“Fethullah Gülen ile görüştüler”

Israr ediyorsunuz madem, bir kademe ilerisini de söyleyeyim size, tweet de atacağım zaten, birlikte ABD’ye gittiklerinde Ahmet Ergün’le beraber Pensilvanyaya gittiler ve Fethullah Gülen ile görüştüler. Tayyip Erdoğan’ın ilk Pensilvanya ziyaretinde yanında Ahmet Ergün vardı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica