Genel

Erdoğan Roma da 3500 güvenlik gücü tarafından korunacak

Erdoğan Roma da 3500 güvenlik gücü tarafından korunacak Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in davetlisi olarak pazar akşamı Roma’ya gidecek olan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan için İtalya’nın başkentinde kırmızı alarm verildi. Erdoğan’ı 3500 güvenlik gücü koruyacak. güvenlik birimleri özelikle PKK’nin olası eylemlerine karşı merkezde tüm protesto girişimleri ve toplantıları ‘Yeşil Bölge’ ilan ederek yasakladı. Erdoğan Roma da 3500 güvenlik gücü tarafından korunacak detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Erdoğan Roma da 3500 güvenlik gücü tarafından korunacak

“Güvenlik birimleri özelikle PKK’nin olası eylemlerine karşı merkezde tüm protesto girişimleri ve toplantıları ‘Yeşil Bölge’ ilan ederek yasakladı”

CNNTürk‘ten Reha Erus’un haberine göre, bir haftadır Roma Emniyet Müdürlüğü’nde ve Valilik’te zirve üzerine zirve yapan gizli servisler dahil diğer güvenlik birimleri özelikle PKK’nin olası eylemlerine karşı merkezde tüm protesto girişimleri ve toplantıları ‘Yeşil Bölge’ ilan ederek yasakladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için alınan sıkı güvenlik önlemlerinin İtalya’da bir ilk olduğunu söylediler

Yetkililer, bugüne kadar Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için alınan sıkı güvenlik önlemlerinin İtalya’da bir ilk olduğunu daha önce 2004’teki ‘Roma Antlaşması’nda kentte ‘Yeşil Bölge’ ilan edildiğini hatırlatarak, kırmızı alarmın en yüksek düzeyde olduğunu belirttiler.

Romalılara 24 saat boyunca bazı anayolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu

Erdoğan’ın 24 saat boyunca geçeceği güzergahların EDS, MOBESE ve seyyar kameralarla izleneceği de açıklandı. Konvoy için alternatif yollar da programlandı. Romalılara 24 saat boyunca bazı anayolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu.

İtalya da Amerika Birleşik Devletleri cumhurbaşkanlarının ziyaretlerinde güvenlik güçlerinin sayısı 3 bini geçmiyordu

Erdoğan’ın 24 saatlik ziyareti için komşu vilayetlerden güvenlik gücü takviyesi dışında ambulans ve itfaiye araçlarının da konvoyu izleyeceği öğrenildi. İtalya’da ABD cumhurbaşkanlarının ziyaretlerinde güvenlik güçlerinin sayısı 3 bini geçmiyordu.

Erdoğan’ın Vatikan ziyareti, 59 yıl sonra Cumhurbaşkanı düzeyinde yapılacak ilk ziyaret olacak

Erdoğan, Papa dışında İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ve Başbakan Paolo Gentiloni ile de görüşecek. Erdoğan’ın Vatikan ziyareti, 59 yıl sonra Cumhurbaşkanı düzeyinde yapılacak ilk ziyaret olacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica