Siyaset

Erdoğan siyaseti bıraktığı gün bende bırakacağım

Erdoğan siyaseti bıraktığı gün bende bırakacağım İçişleri Bakanı Soylu, “İddia ediyorum, Soylu Erdoğan sonrası AK Parti Genel Başkanı projesidir. Bu yeni proje değil 8-10 yıllık FETÖ projesidir” diyen CHP Grup Başkanvekili Özel başta olmak üzere kendisini eleştiren CHP milletvekillerine sert ifadelerle tepki gösterdi. Erdoğan siyaseti bıraktığı gün bende bırakacağım detaylar haberimizde…

Erdoğan siyaseti bıraktığı gün bende bırakacağım

TBMM kürsüsüne 9 klasör dövizle gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; “Tayyip Erdoğan gibi bir dünya lideriyle burada siyaset yapıyorum. Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı gün bir daha siyaset kapısından içeri girmeyeceğim, hiç merak etmeyin. Biz namuslu adamız. Alnımda bir tane ama bir tane leke bulunursa siyaset yapan da çocuklarının yüzüne bakan da namussuzdur” dedi.

Soylu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in iddialarına ilişkin ise şöyle konuştu:

“Özgür Özel’in söylediği hayatımın en şerefli anlarından birisi olarak gerçekleştirdiğim, siyasi hayatımın bir bölümünde… Evet bir şey söyleyeyim Özgür Bey. Paranla ne kadar siyaset yaptın bilmiyorum. Paranla ne kadar bir parti yönettim onu da bilmiyorum. Bir partiyi nasıl idare ettin. Kredi kartından bir partinin bütün arabalarının mazotlarını karşıladın mı onu bilmiyorum? Ben bedava konuşmuyorum. Beraber siyaset yaptığım binlerce insan var. Beraber mücadele ettiğim. Bir şey daha söyleyeyim. Şirketinden 2, 2.5 milyonluk parayı partiye ne zaman ayırdın onu da bilmiyorum. İstanbul’a döndüğün zaman iki tane evini sattın ondan sonra kiraya çıkıp çıkmadığını bilmiyorum. Biz namuslu adamlarımız. Namusumuzu üç beş tane çiyana yedirmeyiz.”

“Bu MAN adasını ispat edeceksiniz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Man Adası iddialarına da ilişkin konuşan Soylu, “Cumhurbaşkanımız ne diyor? Diyor ki eğer bizim söylediğimiz yakınlarının hesabı varsa ben istifa etmeye hazırım. Sizin ve Musevilerin en önemli amacı Tayyip Erdoğan’ı siyasetten diskalifiye etmek değil mi?” şeklinde konuştu. Kendisi ve arkadaşlarının bu işin peşini bırakmayacağını söyleyen Soylu, “Bunu ispat edeceksiniz. Bu Man Adasını ispat edeceksiniz. Genel Başkanınız ispat edecek” dedi.

Klasörlerden çıkardığı ‘İftiralar’, ‘Yalanlar’, ‘Hakaretler’ başlıklı çok sayıda dövizle CHP’ye yüklenen Süleyman Soylu’nun iddiaları ana muhalefet sıralarından sık sık tepki gördü.

“İstifa etmeyen namerttir”

CHP’nin, AKP’li 4 bakan ve 60 milletvekilinin Bylock kullanıcısı olduğu yönündeki iddialarını hatırlatan Soylu, şöyle dedi:

“4 Bylock kullanıcısı bakan, 60 değil bir tane Bylockcu milletvekili ispat etsinler, istifa etmeyen namerttir.”

“Bizim hikayemizde tahta idam sehpası yok”

Soylu “Biz birilerinin yetiştirdiği adamlar olmadık. Birilerinin güttüğü adamlar olmadık. Biz geçmişte ne yaşadığımızı bilen bir anlayışın kendisiyiz. Bizim hikayemizde tahta sandık var. Tahta idam sehpası yok. Hikâyemizde demokrasi var darbe yok. İnsanlara hürmet var, iftira yok” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica