Genel

Erdoğan TEOG sistemini 4 yıl sonra anlamış

Erdoğan TEOG sistemini 4 yıl sonra anlamış Erdoğan, TEOG’un kaldırılmasına ilişkin “Sadece stres, stres, stres… Masraf, masraf, masraf… O sistem, paraların genelde o namussuzlara akmasını sağlıyordu” dedi. Erdoğan TEOG sistemini 4 yıl sonra anlamış detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Erdoğan TEOG sistemini 4 yıl sonra anlamış

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD dönüşünde gezisine eşlik eden gazetecilere açıklamalarda bulundu. TEOG’un kaldırılmasına ilişkin “Sadece stres, stres, stres… Masraf, masraf, masraf… O sistem, paraların genelde o namussuzlara akmasını sağlıyordu” ifadelerini kullandı.

“En iyisi açıklama yaparak gündeme taşıyayım istedim”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan TEOG’a ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada “TEOG, ben o açıklamayı yapmamış olsam hâlâ ülkenin gündeminde kalacaktı. Baktım ki bu işe yeterince kulak asılmıyor. En iyisi açıklama yaparak gündeme taşıyayım istedim bunu” dedi.

“Sadece stres, stres, stres… Masraf, masraf, masraf” derken geçen 4 yılı yok saydı

TEOG ile ilgili FETÖ’yü işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü ailelerin hali ortada. Çocuklar bindirilmiş kıta. TEOG ne kazandırıyor bize? Sadece stres, stres, stres… Masraf, masraf, masraf… O sistem, paraların genelde o namussuzlara (FETÖ’ye) akmasını sağlıyordu” dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

“Sen devlet olarak çocuklarını yetiştiremiyorsan bir yerde suç bizimdir”

“Bu nedenle dershaneleri kapattık, biz devlet olarak hafta sonlarına takviye kursları koyduk. Çocuklarına kurs isteyen göndersin kurslara. İnat etmenin hiçbir anlamı yok. Sen devlet olarak çocuklarını yetiştiremiyorsan bir yerde suç bizimdir. Bunu aşmamız lazım. Ortayı düz ortaokulda okudun, buradan fen lisesine gidecek. Kendisine en yakın yere gidecek. Fazla müracaat varsa lise kendi imtihanını yapar”

“Zarrab ve Papaz da gündemimizdeydi”

Öte yandan gazetecilerin “Trump ile hangi konular görüşüldü” sorusu üzerine Erdoğan, “Görüşmemiz yaklaşık 45 dakika sürdü. Ağırlıklı olarak Irak ve Suriye’yi konuştuk. Onun dışında Rıza Zarrab, İzmir’de tutuklu olan papaz gibi konular da görüşüldü. Ayrıca 16 Mayıs’ta geldiğimizde korumalarla ilgili konu vardı. Bunları tekrar gündeme getirdik. Adalet Bakanlığımız tüm bu konuların takibini yapacak” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica