Genel

Erdoğan’ı ortadan kaldırmak için ABD herşeyi yapacak

Erdoğan’ı ortadan kaldırmak için ABD herşeyi yapacak Rus politikacıdan kritik açıklama: ‘ABD Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapacak’… Erdoğan’ı ortadan kaldırmak için ABD herşeyi yapacak detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Erdoğan’ı ortadan kaldırmak için ABD herşeyi yapacak

Rus politikacı Yevgeni Tarlo, “ABD, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapacak” dedi.

Rusya Parlamentosu’nun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin eski üyesi ve ünlü siyasi uzman Yevgeni Tarlo, ABD’nin Türkiye’nin bağımsız politikalarından rahatsız olduğunu öne sürdü. Tarlo, “ABD, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapacak” diye konuştu.

15 Temmuz iddiası

Kafkassam’ın haberine göre, Rus devlet kanalı 1.Kanal’da canlı yayın programında konuşan Tarlo, “Batı’nın Rusya ve Türkiye’ye yönelik politikaları Moskova ve Ankara’yı birleştirdi. 15 Temmuz başarısız darbe girişiminde Amerikan izi vardı. Amerika’nın her zaman böyle olaylarda doğrudan bir bağlantısı bulunmakta… Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iktidar olduğu sürece Washington’un o bölgede ‘sorunları’ olacak. Dolayısıyla ABD Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için elinden gelen her şeyi yapacak” diye konuştu.

“Kürdistan projesi de Türkiye’yi hedef alıyor”

Tarlo sözlerine şöyle devam etti: “Erdoğan’a karşı protesto eylemleri, Ukrayna’daki benzer Meydan gösterileri, ekonomik yaptırımlar ve başka baskılar bekleniyor. Bu arada ABD’nin bölgede Kürdistan projesi de Türkiye’yi hedef alıyor.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica