İGF

Erzincan’da çağı yakalayan eTwinning projesini tanıttılar

Erzincan Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu’nun “Pandemide vazgeçilmezimiz teknoloji” adlı e-Twinning projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ü ziyaret etti.

ERZİNCAN (İGFA) – Erzincan’da Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu, yenilikçi vizyon ve misyonunun merkezine proje tabanlı öğretimi almış bir kurum olarak e-Twinning faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.

Okulun İngilizce Öğretmeni Zeynep Arduç’un kuruculuğunu ve koordinatörlüğünü üstlendiği proje kapsamında, Kayseri, Muğla, Elazığ, Bursa illerinden ortağı bulunan ‘Techno Teens Team-Inevitable Technology in Pandemic (Teknolojik Gençler Ekibi- Pandemide Vazgeçilmezimiz Teknoloji) isimli e-Twinning projesi Milli Eğitim Bakanlığı Ulusal Destek Servisi tarafından onaylandı.

EBA platformu ve çeşitli çevrimiçi toplantı web araçlarının kullanımıyla ders anlatımının yaygınlaştığı pandemi döneminde gençler üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerini teknoloji kullanımı özelinde incelemek amacıyla gerçekleşecek projede öğrencilerin medya okuryazarlığı becerilerinin de geliştirilmesi hedeflendi.

Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu Müdürü Ercan Sak, temel amacın öğrencilerin medya kullanımında öz disiplinlerini geliştirmek ve doğru bilginin kaynağına erişebilen bu süreçte de kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak olduğunu belirtti. Müdür Sak, projede emeği geçen çalışma arkadaşları ile tüm öğretmenlerine teşekkür etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica