Siyaset

Erzurum vekilinden Gökçek salı günü istifa edecek iddiası

Erzurum vekilinden Gökçek salı günü istifa edecek iddiası AKP Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, “Gökçek’in önümüzdeki salı (24 Ekim) günü istifasını vereceğini biliyorum” dedi. Erzurum vekilinden Gökçek salı günü istifa edecek iddiası detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Erzurum vekilinden Gökçek salı günü istifa edecek iddiası

AKP Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in salı günü istifa edeceğini öne sürdü.

Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanları arasında yer alan Gökçek’e ilişkin açıklamalarda bulunan Deligöz; “Gökçek’in önümüzdeki salı (24 Ekim) günü istifasını vereceğini biliyorum. Bunu da kamuoyunu söylüyorum” dedi.

‘En iyi mücadele eden Belediye Başkanıydı’

Orhan Deligöz, Gökçek için “AK Parti’nin rakipleriyle özellikle de CHP ile en iyi mücadele eden AK Partili belediye başkanıydı” ifadesini kullanırken; “Ancak Cumhurbaşkanımızın öngördüğü metal yorgunluğunu kabul etmeliyiz. Bu bir bayrak yarışıdır” dedi.

Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’nin sunucusu Tahir Sarıkaya da daha önce canlı yayında “Gökçek önümüzdeki günlerde istifasını verecek. Direndiği falan yok” demişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica