Genel

Eskişehir tramvaylarında sıkı denetim

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Estram ve zabıta görevlileri toplu taşımada tramvay ile seyahat etmeyi tercih edenlerin usulsüz bilet kullanmalarını engellemek için denetimlerini sürdürüyor.

ESKİŞEHİR (İGFA) – 22 kişilik denetim ekipleri tarafından her gün 8 tramvay hattında gerçekleştirilen denetimlerde günde yaklaşık 5 bin kişinin biletleri kontrol ediliyor.

Denetimlerde hem bilet almadan geçiş yapanlar, hem de başkalarına ait kişiselleştirilmiş kartları kullananlara cezai işlem uygulanıyor.

5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32’ye 1 sayılı bendine göre ‘Emre Aykırı Davranış’ suçundan belirlenen cezalarda bilet basmadan yolculuk yapanlara ve başkalarının kartını kullananlara 2021 yılı belirlenen tutarına göre 427 Türk Lirası para cezası kesiliyor.

Ücretsiz veya indirimli kartın başkasına ait olduğu tespit edilen Eskartlara ise zabıta ekipleri tarafından el konuluyor.

Estram yetkililerinden edinilen bilgiye göre, 2021 Eylül, Ekim ve Kasım aylarında toplam 1954 kişi hakkında cezai işlem tutanağı yazıldığı öğrenildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica