Siyaset

Esnaf kendi ihtiyaçlarını belirleyecek ve hizmeti buna görecek

Esnaf kendi ihtiyaçlarını belirleyecek ve hizmeti buna görecek Başaran; “Biz emeğe, özgürlüğe inanan herkesin desteğini esirgemeyeceğine eminiz. 31 Mart’ta sonuç ne olursa olsun 1 Nisan‘da da aynı inançla mücadelemize devam edeceğiz” dedi. detaylar haberimizde…

Esnaf kendi ihtiyaçlarını belirleyecek ve hizmeti buna görecek

Gebze Oto Sanayi esnafıyla buluşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, “Bizim anlayışımızda esnaf kendi ihtiyaçlarını belirleyecek ve hizmeti buna görecek” dedi.

Emek Partisi’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, Gebze Oto Sanayi Sitesi’nde ziyaretlerde bulundu. Gebze Balıkesirliler Derneğini de ziyaret eden Başaran, Darıca Fevzi Çakmak Mahallesi Çarşamba Pazarı’nda kurulan standa uğradı. İzmit’te ÖDP’nin düzenlediği gecede söz aldı.

“Birleşirsek onlardan daha güçlüyüz”

Gebze Oto Sanayi Sitesi’ni ziyaret eden Başaran esnafın taleplerini, önerilerini ve şikâyetlerini dinledi, kendi belediyecilik anlayışını aktardı. Birçok esnaf, kriz koşullarında işlerin yolunda gitmediğini, dükkânlarının kirasını bile zor ödediklerini Başaran’a iletti. Var olan sanayi yönetiminin aidat almak dışında bir işlevi olmadığına değinen bir esnaf, “Müşterilerin araçlarından parçalar çalındığında ‘Bu sizin sorumluluğunuz’ diyorlar ama dükkânın tentesini biraz uzun tutsak hemen yasak geliyor” dedi. Bir işçi, 17 yıldır AKP’ye oy verdiğini, son dönemde ise artık memnun olmadığını ve oy verecek herhangi bir parti göremediğini söyledi. Oyunu bağımsız olduğu için Başaran’a vereceğini ifade eden işçiyle sohbet eden Başaran, “Biz seçilmesek bile sorunlarımız için birleşmeliyiz, seçimden seçime bizi hatırlıyorlar ancak biz ise birleşirsek onlardan daha güçlüyüz” dedi. Esnafın krizden etkilendiğini belirten Başaran, “Halkçı belediyecilik anlayışımızda esnafı kendi ihtiyaçlarını kendisi belirleyecek ve buna göre hizmet görecek” ifadelerini kullandı.

Pazarcılarla sohbet…

Başaran Gebze Oto Sanayi Sitesi ziyaretinin ardından Balıkesirliler Derneği’nde vatandaşlara seslendi. Burada da yönetim modelinden bahseden Başaran ardından Darıca Fevzi Çakmak Mahallesi Çarşamba Pazarı’na uğradı. Burada kurulan stantta el ilanlarını vatandaşa ulaştıran Başaran, pazarcılarla sohbet etti, kendi belediyecilik anlayışını aktardı, destek istedi.

“1 Nisan’da da mücadelemize devam edeceğiz”

Darıca’nın ardından İzmit’te Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin (ÖDP) Kocaeli Yüksek Öğrenimliler Derneği’nde (KYÖD) düzenlenen ‘Güzel Günler Buluşması‘na katılan Başaran, Erdal Güney‘in sahne aldığı gecede dayanışma mesajlarını iletti. ÖDP Kocaeli İl Yönetimine teşekkür eden Başaran, “Biz emeğe, özgürlüğe inanan herkesin desteğini esirgemeyeceğine eminiz. 31 Mart’ta sonuç ne olursa olsun 1 Nisan’da da aynı inançla mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica