Ekonomi

Ev aletleri üreticimiz Arzum Çinlilere satılıyor

Ev aletleri üreticimiz Arzum Çinlilere satılıyor Türkiye’nin ünlü ev aletleri üreticisi Arzum’un Çinlilere satılacağı iddia edildi. Şirkete 100 milyon dolar değer biçiliyor. Mediterra Capital Yönetici Ortağı Ahmet Faralyalı sozcu.com.tr‘ye yaptığı açıklamada, “Satış sürpriz olmaz” diye konuştu. Ev aletleri üreticimiz Arzum Çinlilere satılıyor detaylar haberimizde…

Ev aletleri üreticimiz Arzum Çinlilere satılıyor

Bloomberg‘den Vinicy Chan ve Benjamin Harvey’in haberine göre ev aletleri üreticisi Arzum’un satılacağı iddia edildi.

Şirketin değeri 100 milyon dolar olarak hesaplanıyor…

Satış için şirketin hissedarlarından Mediterra Capital’in danışman şirketlerle görüştüğü ifade edildi.

Çinli Qingdao Haier ve Hisense…

Bu yıl Çinli Qingdao Haier İtalyan beyaz eşya üreticisi Candy’yi satın almıştı. Çinli Hisense ise Slovenyalı Gorenje’yi bünyesine katmıştı.

“Satıp durumu realize ediyor olmamız sürpriz olmaz”

Mediterra Capital’in yönetici ortağı ve aynı zamanda Arzum’un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Ahmet Faralyalı sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada şirketin satışının sürpriz olmayacağını ifade etti.

Faralyalı, “Arzum’da yatırımımız 4 yılı tamamladı. Şu an 5. yılımızdayız. Normalde şirketlere 4-6 yıl arası bir yatırım yapıyoruz. Satıp durumu realize ediyor olmamız sürpriz olmaz” diye konuştu.

“Arzum’un 100 milyon dolar civarı bir cirosu var”

Arzum’un 2018 yılında ciro ve net karlılıkta rekor kırmasını beklediklerini ifade eden Faralyalı 100 milyon dolar rakamı için ise “Arzum’un 100 milyon dolar civarı bir cirosu var, sektördeki büyüklüğünü ifade ediyor bu” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica