Genel

Evladı için feryat eden Anne; ‘ciğerimi yakanların ciğeri yansın’

Evladı için feryat eden Anne; ‘ciğerimi yakanların ciğeri yansın’ Antalya’da yaşayan, Cumhuriyet gazetesinin tutuklu muhabiri Ahmet Şık’ın annesi Fatma Albay Şık, oğlunun savunma hakkının elinden alındığını belirterek, “Bir ana olarak ciğerimi yakanların ciğeri yansın” dedi. Evladı için feryat eden Anne; ‘ciğerimi yakanların ciğeri yansın’ detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Evladı için feryat eden Anne; ‘ciğerimi yakanların ciğeri yansın’

Mahkeme salonundan çıkarılan Cumhuriyet gazetesi muhabiri Ahmet Şık’ın annesi Fatma Şık karara isyan etti

Cumhuriyet Gazetesinin yayın politikasının soruşturma konusu yapıldığı davanın dünkü duruşmasında savunmasına izin verilmeyen ve mahkeme salonundan çıkarılan Cumhuriyet gazetesi yazarı ve muhabiri Ahmet Şık’ın annesi Fatma Şık karara isyan etti. Mahkemenin tutukluluk halinin devamına karar verdiği duruşma için anne Şık, sosyal medya hesabından görüşlerini paylaştı. Fatma Albay Şık, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Maalesef benim oğlumun elinden mahkemede savunma hakkı alınmıştır”

“Hayırlı sabahlar, masum bir tutuklunun kendini savunacağı yer Cumhuriyet mahkemeleridir. Maalesef benim oğlumun elinden mahkemede savunma hakkı alınmıştır. Yargı bağımsız değil, bağımlıdır. Bir ana olarak ciğerimi yakanların ciğeri yansın. Adalet herkese lazım, hak, hukuk, adalet.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica