Genel

Facebook, Instagram ve Whatsapp’ta erişim sıkıntısı

Facebook, Instagram ve Whatsapp’ta erişim sıkıntısı yaşandı. Çok sayıda kullanıcı uygulamaya erişim sorunu yaşadığını dile getirdi.

Facebook, Instagram ve Whatsapp’ta erişim sıkıntısı yaşandı. Çok sayıda kullanıcı sosyal medyada uygulamaların çöktüğü mesajını paylaştı.

Erişim sıkıntısıyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama gelmezken, bazı kullanıcılar sorunun kısa süre içinde çözüldüğünü aktardı. Instagram’ın ana sayfasında yer alan “Server Hatası” mesajı, sorunun veri merkezleriyle ilgili olduğunu ortaya koyuyor.

Dünya çapında erişim aksaklıklarını tespit eden “downdetector.com” canlı arıza haritasında yer alan bilgiye göre, Instagram’a özellikle Avrupa ve Amerika genelinde erişim sorunu olduğu görüldü. Türkiye’de de bazı kullanıcılar sorun yaşadığını belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda, The Guardian, Financial Times, New York Times ve Bloomberg News başta olmak üzere çok sayıda web sitesi de dünya genelinde çökmüştü. Sorunun bulut bilişim hizmeti aldıkları Fastly platformundan kaynaklandığını açıklanmıştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica