Genel

Facebook kullananlar güvenlik ihlali konusunda uyarıldı

Facebook kullananlar güvenlik ihlali konusunda uyarıldı Facebook‘tan yapılan açıklamada, yaklaşık 50 milyon kullanıcının etkilendiği güvenlik ihlalini 25 Eylül tarihinde fark ettiklerini ve araştırmaların devam ettiği duyuruldu. Facebook kullananlar güvenlik ihlali konusunda uyarıldı detaylar haberimizde…

Facebook kullananlar güvenlik ihlali konusunda uyarıldı

Facebook‘un açıklamasında; güvenlik ihlalinin Facebook mühendisleri tarafından Salı günü fark edildiği ve Perşembe günü engellendiği ve etkilenen kullanıcıların mesajla bilgilendirildiği belirtildi.

“Açığı fark ettiğimiz anda kapattık”

Mark Zuckerberg bugün gerçekleştirdiği telekonferansta; “Bu açığı fark ederek kapattığımız için oldukça mutluyum. Bu olayın yaşanması bile başlı başına bir sorun. Bence bu saldırı kullanıcılarımız ve hizmetlerimizin karşılaştığı zorluklara işaret ediyor” dedi.

“…yanlış bilgi akışı…”

Söz konusu güvenlik ihlalinin, Facebook‘un yabancı ülke seçimlerine, yanlış bilgi akışı, nefret söylemleri ve veri gizliliği ihlalleri ile müdahale ettiği iddialarına karşı mücadele ettiği bir dönemde gelmesi dikkat çekti.

“…başkasının gözünden gör özelliği…”

Facebook, yaşanan güvenlik ihlalinin, kullanıcıların kendi profillerinin, diğer kullanıcılar tarafından nasıl göründüğünü görmelerini sağlayan; “başkasının gözünden gör” özelliği üzerinden gerçekleştirildiği açıklandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica