Siyaset

Faiz polemiğinde istenilen olmayınca Başdanışman istifa etti

Faiz polemiğinde istenilen olmayınca Başdanışman istifa etti Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi başdanışmanı Bülent Gedikli görevinden ayrıldı. Gedikli, “Siyasetimizi koltuklarda değil sahada üreterek, öğreterek daha güçlendirmek için çalışarak yapacağız” dedi. Faiz polemiğinde istenilen olmayınca Başdanışman istifa etti detaylar haberimizde…

Faiz polemiğinde istenilen olmayınca Başdanışman istifa etti

Ayrılma kararı yeni alınmamış

AK Parti kurucu üyelerinden Bülent Gedikli Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanlığı görevinden ayrıldı. Ayrılma kararının yeni alınmadığını söyleyen Gedikli, Kardemiş A.Ş. ve Sabahattin Zaim Üniversitesi’ndeki görevlerine devam edeceğini söyledi. Gedikli, “Siyasetimiz koltuklarda değil, sahada üreterek, öğreterek daha da güçlendirmek için çalışmalar yapacağız” ifadesini kullandı.

“Siyasetimizi koltuklarda değil sahada üreterek, öğreterek daha güçlendirmek için çalışarak yapacağız”

Gedikli’nin Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle: “Cumhurbaşkanı Başdanışmanlık görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum. Bu yeni bir karar değildi. Kardemir Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sabahattin Zaim Üniversitemizde yani reel sektörde ve akademik hayatta daha güçlü, daha müreffeh, daha güzel bir Türkiye için üretmeye devam edeceğiz. Siyasetimizi koltuklarda değil sahada üreterek, öğreterek daha güçlendirmek için çalışarak yapacağız. Yani daha aktif, daha üretmemiz gereken bir dönem başlıyor. Başta 16 yıl önce birlikte AK Parti’mizi kurduğumuz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yol arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi olan Gedikli 22 ve 23. dönemde Ankara Milletvekili olarak mecliste görev yaptı

Bülent Gedikli, 27 Temmuz 1964’te Trabzon’da doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Şadıman’dır. Yeminli Mali Müşavir, Kamu Yöneticisi; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını ABD Northeastern Üniversitesi Para Banka Bölümünde; doktorasını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde iktisat politikaları alanında tamamladı. Maliye Bakanlığı’nda maliye müfettişliği ve başmüfettişlik yaptı. Bakan Özel Danışmanlığı, Gelirler Genel Müdür Yardımcılığı ve Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Özel sektörde yeminli mali müşavir olarak çalıştı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi oldu. 22 ve 23. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Gedikli, evli ve 3 çocuk babası.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica