Genel

Fetö davasında örgütün kasası olan işadamlarına hapis cezası

Fetö davasında örgütün kasası olan işadamlarına hapis cezası Bursa’da görülen ve işadamlarının yargılandığı FETÖ davasında karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanıklara 8 yıl 9 ay ile 6 yıl 3’er ay arasında hapis cezaları verdi. Fetö davasında örgütün kasası olan işadamlarına hapis cezası detaylar haberimizde…

Fetö davasında örgütün kasası olan işadamlarına hapis cezası

Sanıklar, Aileleri ve avukatları mahkemede…

Bursa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 20 aydır görülen 6’sı tutuklu, 2’si firari toplam 18 sanıklı FETÖ davasının karar duruşması bugün görüldü. Duruşmaya, sanıklar Ahmet Bozaltı, Fethullah Özkara, Hakan Uzan, Hüseyin Tat, Hüseyin Zeki Tunaoğlu, Ruhan Üçkardeşler, tutuksuz sanıklar, sanık avukatları ve aileleri katıldı.

“Silahlı terör örgütüne üye olmak”

Duruşmada savunma yapan sanıklar suçlamaları kabul etmeyerek tahliye talebinde bulundu. Savunmaların ardından mütalaasını açıklayan savcı, tutuksuz sanıklar Erdem Albayrak, Özkan Özipekliler ve Celil Çatallar ile tutuklu yargılanan 6 sanığın “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan cezalandırılmasını ve tutuksuz yargılanan 3 kişinin de tutuklanmasını talep etti.

Tutuksuz yargılananlara tutuklama…

Mahkeme heyeti karar vermek üzere duruşmaya kısa bir ara verdi. Aranın ardından kararını açıklayan heyet, tutuklu 6 sanık ve tutuksuz yargılanan işadamları Erdem Albayrak, Özkan Özipekliler ve Celil Çatallar hakkında 8 yıl 9’ar ay hapis cezası verdi. Ayrıca tutuksuz sanıkların kaçma ihtimali gerekçesiyle tutuklanmalarına hükmedildi.

3 Tutuksuz sanık için “tutuklanmalarına yer olmadığına karar verildi”

Tutuksuz sanıklardan Celil Çatallar, Abit Danışman ve Murat Demir hakkında da 6 yıl 3’er ay hapis cezası verildi. Mahkeme, bu sanıkların tutuklanmasına yer olmadığını kararlaştırdı.

Dava dosyasında ismi geçen firari sanıklar Dilek Atageldi ve Hüsnü Cayhan ile tutuksuz sanıklar Yusuf Şaylı, Selami Yılmaz, Sayim Yılmaz, Mesut Yaran ve Mahmut Şengün’ün dosyalarının bu dosyadan ayrı tutulmasına karar verildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica