Genel

Fetö soruşturması açılmayan tek il Tunceli oldu

Fetö soruşturması açılmayan tek il Tunceli oldu 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana KHK’larla binlerce kişi hakkında soruşturma açılıp görevlerinden ihraç edilirken, FETÖ’nün örgütlenemediği ve giremediği tek il Tunceli oldu. Tunceli’de yaşayan hiçbir vatandaş hakkında FETÖ’den soruşturma açılmadığı belirtildi. Fetö soruşturması açılmayan tek il Tunceli oldu detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Fetö soruşturması açılmayan tek il Tunceli oldu

80 İl’de soruşturma var

Kanlı darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında ülkenin dört bir yanında soruşturmalar yapıldı. Bu soruşturmalar 80 ilde yapıldı, bir il istisna oldu.

FETÖ’nün örgütlenemediği ve giremediği tek il Tunceli oldu

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana KHK’larla binlece kişi hakkında soruşturma açılıp görevlerinden ihraç edilirken, FETÖ’nün örgütlenemediği ve giremediği tek il Tunceli oldu. Tunceli’de yaşayan hiçbir vatandaş hakkında FETÖ’den soruşturma açılmadığı belirtildi.

Sadece Tunceli’de yaşayan vatandaşlar hakkında soruşturma açılmadı

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, darbe girişiminden sonra geçen 1.5 yıllık süre içinde 100 bini aşkın kişi kamudan ihraç edilip, çok sayıda kişi hakkında da kovuşturma yapılırken, sadece Tunceli’de yaşayan vatandaşlar hakkında soruşturma açılmadı.

“Cemaatin değil Cumhuriyet’in okulunu istiyoruz”

Tunceli halkı arasından açığa alınan kimse bulunmadığını belirten CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, yaptığı açıklamada, “FETÖ 2011’de Tunceli’de okul açmak istediğinde Tunceli halkı ‘Cemaatin değil Cumhuriyet’in okulunu istiyoruz’ diye yürüyüş yaptı. Tunceli halkı, FETÖ yapılanmasına direndi, yıllarca da yapılanmasına müsaade etmedi” dedi.

FETÖ’den KHK’larla ihraç edilen 110 bin 778 kişi oldu

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, geçen hafta TBMM İçişleri Komisyonu’nda OHAL KHK’sı görüşülürken şimdiye kadar FETÖ’den KHK’larla ihraç edilen 110 bin 778 kişi bulunduğunu, 210 bin 600 şüpheli ve 14 bin 64 kişinin de firarda olduğunu açıkladı. Ancak bu rakamların hiçbiri Tunceli’ye uğramadı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica