Genel

Fikret Hakan aramızdan ayrıldı

Fikret Hakan aramızdan ayrıldı, haberimiz sevenlerinde büyük üzüntü yarattı. Bümin Gaffar Çıtanak, sahne adıyla Fikret Hakan 83 yaşında bir süredir tedavi gördüğü kanser nedeniyle yaşamını yitirdi. Fikret Hakan aramızdan ayrıldı

Fikret Hakan aramızdan ayrıldı

Sinemanın duayen isimlerinden Fikret Hakan hayatını kaybetti.

Akciğer kanseri olan ve tedavi gördüğü İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Cerrahi servisinde akciğer ameliyatı olan Fikret Hakan, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Alınan bilgilere göre doktorlar tarafından yaklaşık 2 saat hayata döndürülmeye çalışıldı. Fakat tüm çabalar sonuçsuz kaldı ve 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Acı haberi menajeri Süheyl Atay, twıtter’dan duyurdu

Acı haberi ünlülerin menajeri Süheyl Atay, Twitter’dan ”Çocuklarımın dedesi, sinema sanatçısı #FikretHakan’ı kaybettik . Tüm dost ve sevenlerine duyurulur” sözleriyle duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi avcı’dan taziye mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Kültür Bakanlığımız tarafından verilen Devlet Sanatçısı ünvanının yanı sıra pek çok seçkin ödülün de sahibi olan Fikret Hakan, rol aldığı her eserde büyük bir başarıyla çizdiği unutulmaz karakterlerle milli hafızamızda, sinema, tiyatro ve televizyon tarihimizde çok seçkin bir yer edinmiştir” dedi.

Fikret Hakan Devlet Sanatçısıydı

Bumin Gaffar Çıtanak ya da sahne adıyla Fikret Hakan 1934 yılında Balıkesir’de doğdu.

1950 yılında ‘Üç Güvercin’ adlı oyunla ‘Ses Tiyatrosu’nda tiyatro sahnelerine ilk adımını attı. 1952 yılında ‘Köprüaltı Çocukları’ adlı filmle sinemaya geçti. 163 film ve dizide oynadı, 1970’li yıllarda senarist, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. ‘Üç Arkadaş’ ve ‘Keşanlı Ali Destanı’yla büyük bir üne kavuştu.

Fikret Hakan 1998 yılında ise Kültür Bakanlığı’nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını aldı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica