İGF

Fransa’daki Yozgatlılar da ‘federasyonlaştı

Fransa’da yaşamakta olan 50 dolayındaki Yozgatlıları temsil eden dernekler bir araya gelerek Fransa Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nu kurdular.

YOZGAT (İGFA) – Fransa’daki Yozgatlılar da federasyon kurdu. Lyon kentinde faaliyete geçen Fransa Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nun başkanlığına da Fransa’nın Lyon kentinde faaliyet gösteren Yozgat Saraykentliler Derneği yöneticisi Nuri Paşa Meriç getirildi. Dernek Başkanı Meriç, ilk kuruluş toplantısı dolayısıyla dernek başkanlarına  tandır kebabı ile arabaşı ziyafeti çekti. Toplantıda Avrupa’nın çeşitli ülkelerin de olduğu Fransa’da federasyon çatısı altında  birliktelik oluşturan Yozgatlı hemşehrilerin kısa adı DUYKON olan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu saflarına katıldı.
Fransa Yozgatlılar Federasyonu ve Yozgat Saraykentliler Derneği Başkanı Nuri Paşa Meriç, DUYKON Avrupa Basın Temsilcisi Doğan Tufan’a yaptığı açıklamada, Yozgat sevdalısı 50 Yozgatlı dernek başkanı ve iş insanlarının birlikten güç doğacağına inanarak birleşerek Fransa Yozgatlılar Federasyonu’nu kurduklarını anlatarak, “DUYKON Konfederasyonumuz önderliği ve rehberliğinde  Fransa’daki hemşehrilerimize birlik ve beraberlik içerisinde hizmet edeceğiz. Fransa Yozgatlılar Federasyonumuz tüm hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica