Siyaset

Gariban Muharrem tüm sorunlarımızı 3 B ile çözecek

Gariban Muharrem tüm sorunlarımızı 3 B ile çözecek İnce, Erdoğan ile memleketin sorunlarını konuştuklarını belirterek “Ama bana sorduğu bir soruyu buradan açıklamam lazım. Bana kinayeli bir şekilde orada Türk bayrağı olacak mı dedi. Ben de dedim ki tabii ki olacak.” diye konuştu. İnce daha sonra meydandaki Türk bayraklarını kameralara gösterdi. Gariban Muharrem tüm sorunlarımızı 3 B ile çözecek detaylar haberimizde…

Gariban Muharrem tüm sorunlarımızı 3 B ile çözecek

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim kampanyasına Hakkâri mitingi ile devam ediyor. Dün Edirne’de miting düzenleyen İnce, bugün de Hakkâri’de coşkulu bir kalabalığa hitap etti.

“Bizde ayrı gayrı yok sağa bir şapka verirsek sola da bir şapka”

İzmir marşı ile sahneye çıkan İnce, “Bizde ayrı gayrı yok sağa bir şapka verirsek sola da bir şapka” diyerek sekiz köşeli kasketlerini dağıtarak konuşmasına başladı.

İnce’nin konuşmasından satır başları:

Benim projem köprü yol, bunlar kolay iş. 1. Köprüyü Özal 2. Köprüyü Demirel yaptı. 3. Köprüyü Erdoğan yaptı. 4. Köprüyü de ben yaparım. Türkiye’nin demokrasiye özgünlüğe ihtiyacı var. Herkesi Sayın Karamollaoğlu’na gittim dedim ki, başarılar diliyorum. Oradan Akşener’e gittim. Oradan dün cezaevinde Sayın Demirtaş’a gittim (Büyük bir alkış koptu).

“Emeklilik yaşı gelmiş birini yuhalamayın”

Dedim ki ‘Selahattin Demirtaş sana da başarılar’ diliyorum. Oradan Sayın Erdoğan’a gittim. (Yuh sesleri üzerine) Yok yuh yok, yapmayın, emeklilik yaşı gelmiş birini yuhalamayın. Bunu istirham ediyorum. Memleketin sorunlarını konuştuk ama bana sorduğu bir soruyu açıklamam lazım. Bana kinayeli bir şekilde orada Türk bayrağı olacak mı dedi. Ben de dedim ki tabii ki olacak. Kameralar göstersin biraz…

Gariban Muharrem tüm sorunlarımızı 3 B ile çözecek

“Kürt sorunu bir ahlak sorunudur”

Kürt sorunu bir siyasal, bir ekonomik bir kültürel sorundur… Say da say. Ama asıl Kürt sorunu bir ahlak sorunudur. 81 milyon kedine şu soruyu soracak kardeşim biz beraber mi yaşacağız ayrı ayrı mı yaşayacağız. Bu soruyu sorduktan sonra gerisi gelecek. Ezanın başlaması üzerine İnce konuşmasına ara verdi.

Bu sorunu 3B ile çözeceğiz. Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz.

Türkiye demokratik uygar bir ülke… Ekonomimiz büyüyünce gelirimiz artacak. Geliri adil eşit biçimde dağıtacağız. Hakkâri de bundan payını alacak. Hakkârili Berfin kızımız Yalova’ya vali olacak bunu yapabiliriz.

“Padişah kızını dürüst olana verdi”

Padişahın bir kızı varmış demiş ki! Kızımı namuslu biriyle evlendireceğim 10 damat adayının hepsine birer tohum vermiş baharda bana gelin en güzel saksı kimdeyse kızımı ona vereceğim. 9’u yemyeşil biri kupkuru bir saksı ile gelmiş. Kuru olana sormuş sen neden böyle geldin. Padişaha o adam yanıt vermiş elimden gelen her şeyi yaptım ama olmuyor. Padişah kızımı sana vereceğim çünkü bu tohumların onu da kurutulmuştu. Diğerleri tohumları değiştirmiş sen dürüstsün.

“Erdoğan manifesto yayınlayamaz ben yayınlarım”

Erdoğan geçenlerde manifesto açıkladı. Manifestoyu Erdoğan açıklayamaz ben açıklarım ben. Manifesto gelecek belgesidir çünkü. Başörtüyü ister evinde ister sokakta tak. Bunları bir korku sardı. İnce hastalık korkusu sardı. Buradan çıkış yok. İlk yıllarına Erdoğan çıraklık, sonra kalfalık şimdi hep birlikte onun emeklilik dönemini hazırlayacağız.

Gariban Muharrem tüm sorunlarımızı 3 B ile çözecek

“Hakim bilecek de Hakkari’deki esnaf kardeşim niye bilmesin”

(Eşine seslenerek) Ülkü Hanım mal beyanımı verir misin? Geçen gün bana ‘gariban’ dedi. Ben Sayın Erdoğan’dan 5 ay fazla milletvekilliği yaptım. Benim kıdemim 5 ay fazla. Başbakan’la milletvekilinin maaşı 3 aşağı 5 yukarı aynı. 16 yıldır milletvekiliyiz. Bir tane çocuğum var, eşim öğretmen, evim kira değil, babamızdan birkaç mülk kaldı. Ben şimdi Türkiye’nin en ucundan Muharrem İnce’nin mal beyanını paylaşıyorum. YSK’ya verdik ama gizli verdik. Hâkim bilecek de Hakkâri’deki esnaf kardeşim niye bilmesin.

“Siz zenginleşmeden, ben zenginleşmeyeceğim”

-5 yıl sonra bir daha dağıtacağım. Neyim artmış, neyim azalmış… Siz zenginleşmeden, ben zenginleşmeyeceğim. Önce siz zenginleşeceksiniz, sonra ben zenginleşeceğim. Sıradan bir kamyon şoförünün oğlunu bu aziz millet 16 yıldır milletvekili yaptı. Sekreter, danışman, koruma, diplomatik pasaport verdi. Verdi de verdi bu fakir millet. Ben de gönlümü vermek istiyorum. İstiyorum ki, 5 yıl cumhurbaşkanlığı yapıp, bu milleti barıştırıp, sorunlarını çözüp; 5 yıl sonra emekli olup torunlarıyla Sümbül Dağı’na bakarak emekli bir cumhurbaşkanı olup demli çay içmek istiyorum. Sizden bir avuç pirinç istiyorum, size bi kazan pilav yapacağım bununla.

Gariban Muharrem tüm sorunlarımızı 3 B ile çözecek

“Erdoğan milletvekili olsun diye sekiz kez oy verdim”

En genç nüfus bizde ama kötü yöneltildiği soyulduğu için ne yazık ki insanlar fakir. Türkiye’de şu anda hepimiz bir otobüsün içindeyiz bir de otobüs şoförü var Erdoğan ama o istediği yola gitmek istiyor. Şoförü değiştireceğiz. Bak unutmayın sakın. Birinin elini bağlayarak güreş olur mu elini serbest bırakacaksın. 1987’nin Türkiye’sinde Ahmet Türk tutukludur. Milletvekilliği adaylığını ilan ettiği an serbest kalır. Selahattin Demirtaş tutuklu gelsin yarışsın!.. Erdoğan milletvekili olsun diye sekiz kez oy verdim. Yarın Erdoğan tutuklu olursa cumhurbaşkanı adayı olursa onun da yarışa adil eşit koşullarda girmesini isterim. Bu demokrasidir. Bu adalettir. Bunu gerçekleştirmeye hazır mısınız?.. Huzur istiyoruz huzur. Bizim Türkiye’de istediğimiz mutluluk, huzur istiyoruz normalleşme istiyoruz.

Gariban Muharrem tüm sorunlarımızı 3 B ile çözecek

Arif’in dediği gibi haberin var mı?

Haberin var mı taş duvar?
Demir kapı, kör pencere,
Yastığım, ranzam, zincirim,
Uğruna ölümlere gidip geldiğim,
Zulamdaki mahzun resim,
Haberin var mı?
Görüşmecim, yeşil soğan göndermiş,
Karanfil kokuyor cıgaram
Dağlarına bahar gelmiş memleketimin…

Gariban Muharrem tüm sorunlarımızı 3 B ile çözecek

Son kez bir şey istiyorum…

Bir çivi bir nalı kurtarır,
Bir nal bir atı kurtarır,
Bir at bir yiğidi kurtarır,
Bir yiğit memleketi kurtarır.
Helal olsun Hakkari sana… Elinize yüreğinize sağlık…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica