Genel

Gazetecilere ölüm tehdidimi eyleme dönüştürebilirim

Gazetecilere ölüm tehdidimi eyleme dönüştürebilirim Çakıcı, Edirne Başsavcılığından kendisine “Hastalıklarından dolayı tahliye olmak ister misiniz?” yönünde resmi yazı geldiğini, ancak reddettiğini de söyledi. Gazetecilere ölüm tehdidimi eyleme dönüştürebilirim detaylar haberimizde…

Gazetecilere ölüm tehdidimi eyleme dönüştürebilirim

Alaattin Çakıcı, yeni bir açıklama yaparak, bir kez daha Karar gazetesi yazarlarını hedef aldı. Bazı gazetecilere ölüm tehdidi için “Hakaretler devam ederse, gerekirse eyleme dönüştürebilirim” dedi.

Karar gazetesinin 6 yazarını ölümle tehdit etti…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının organize suç örgütü hükümlüsü Alaattin Çakıcı’nın, Karar gazetesinin 6 yazarını ölümle tehdit etmesine ilişkin soruşturması devam ederken, gazeteciler bir kez daha hedefe konuldu. Basın danışmanı Ferhat Aydoğan aracılığıyla yeni açıklama yapan Çakıcı “Bu ülkede bugüne kadar ne suç işlemişsem, bedelini ödedim ve cezasını çektim. İşlemiş olduğum suçların arkasındayım” diyerek, Twitter’da kendisi hakkında yazılanları okuduğunu söyledi. Yaptığı her işin arkasında olduğu belirten Çakıcı, Karar gazetesinin bazı yazarlarının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte hareket ettiği suçlamasında bulundu.

Bir kez daha Karar gazetesini hedef alan Çakıcı “Yasaları ihlal ettiysem cezasını da çekmek benim için şereftir. Hakaretler devam ederse, gerekirse eyleme dönüştürebilirim” dedi.

“Hastalıklarından dolayı tahliye olmak ister misiniz?”

Kendisi için af talep etmediğini öne süren Çakıcı, ‘kader mahkumları’ olarak nitelendirdiği hükümlüler için af dediğini ifade etti. Edirne Başsavcılığından gelen “Hastalıklarından dolayı tahliye olmak ister misiniz?” yönündeki resmi yazıya “Asla” diye cevap verdiğini de söyleyen Çakıcı, üçü Keskin T Tipi Cezaevinde olmak üzere beş defa kalp krizi geçirdiğini ancak tahliye talebinde bulunmadığını söyledi.

Ne olmuştu?

“Sevenlerimce görüldükleri yerde kesinlikle cezalandırılacaktır”

Çakıcı, Karar gazetesi sahibi Mehmet Aydın ve altı gazeteciyi, “Türkiye ve yurtdışındaki bütün sevenlerimce görüldükleri yerde kesinlikle cezalandırılacaktır. İşte sevenlerim ‘Abi vur de ölelim, öl de ölelim’ diyenlere, kim beni seviyorsa çağrımdır. Görevlerini yerine getirsinler” demişti. Bu gelişmenin ardından Çakıcı’nın avukatı Can Sevinç tarafından yapılan açıklamada, ‘Karar gazetesinin bir gün önce yapılan açıklamayı yayınladığı ve doğru çizgiye geldiği’ belirtilerek, “Çakıcı’nin buradan sevenlerine göndermiş olduğu mesaj üç (3) ay için iptal edilmiştir. Çünkü orada müvekkilimin rahmetli annesi ile ilgili sözü vardır. Aynı hatayı yapmazlarsa bu karar dondurulur” demişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica