Genel

Gazi Dedemin yolunu takip ediyorum

Gazi Dedemin yolunu takip ediyorum Mutlu; “Biz ecdadımızı örnek alarak büyüdük. Onların dürüstlüğü, temizliği, dostluğu, sadakati bizlere hep örnek olarak gösterildi” dedi. detaylar haberimizde…

Gazi Dedemin yolunu takip ediyorum

Zafer Mutlu, İstiklal Savaşı Gazisi dedesi İsmail Mutlu’nun kabrini ziyaret etti.

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu, yoğun secim temposuna kabir ziyareti ile küçük bir ara verdi. Yoğun tempo içerisinde vefat eden aile büyüklerini unutmamaya özen gösteren Mutlu, babası Halit ve dedesi Şaban Mutlu ile İstiklal Savaşı Gazisi büyük dedesi İsmail Mutlu’nun kabirlerini ziyaret ederek dua etti. Gazi dedesinin kendisi için önemli bir örnek olduğunu söyleyen Mutlu, “Dedemin yolunu takip ediyorum” dedi.

1892-1941 yılları arasında yaşayan İstiklal Madalyası sahibi İsmail Mutlu Servetiye Cephesi gazilerinden.

Gazi dedesini unutmadı…

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu, seçim çalışmalarına kısa da olsa ara verip ebediyete uğurladığı başta babası Halit Mutlu olmak üzere aile büyüklerinin kabirlerini ziyaret etti. Mutlu, önceki gün yaptığı kabir ziyaretinde, dedesi Şaban Mutlu ve İstiklal Savaşı’nda Servetiye Cephesi’nde savaşan kahramanlardan büyük dedesi Gazi İsmail Mutlu‘nun kabrini de ziyaret etti.

“Vatan için can vermeye hazırız”

Dedesinin bu mukaddes vatan uğruna gazi olanlardan birisi olduğunu söyleyen Mutlu; “Onlar bu mukaddes vatan için mücadele etti, canını ortaya koydu ve Gazilik unvanına sahip oldu, bizler de bu vatan için tıpkı onlar gibi mücadele ediyoruz, gerektiğinde canımızı da bu vatan için vermeye hazırız” dedi.

“Dedemi örnek aldım”

1941 yılında vefat eden Gazi İsmail Mutlu Başiskele ve İzmit‘te geniş bir kesim tarafından tanınan Mutlu Ailesi’nin gurur nişanelerinden birisi. 1892-1941 yılları arasında yaşayan İstiklal Madalyası sahibi İsmail Mutlu Servetiye Cephesi gazilerinden. Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu’nun babası Halit Mutlu’nun dedesi olan İsmail Mutlu, İsmail Çavuş olarak da biliniyor. Büyük dedesinden gururla söz eden başkan adayı Mutlu, “Biz ecdadımızı örnek alarak büyüdük. Onların dürüstlüğü, temizliği, dostluğu, sadakati bizlere hep örnek olarak gösterildi. Bu güne kadar hep onlar gibi olmanın, ardımızdan onlar gibi iyi insanlar olarak bahsedilen kişiler olmanın gayretinde oldum. Bundan sonrada bu yoldan taviz vermeyeceğim” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica