İGF

Gaziantep Adliyesi’nde engellilere özel birim

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adliye binasına gelen engelli, yaşlı ve hastaların işlemlerinin kolaylaştırılması için özel birim oluşturuldu.

GAZİANTEP (İGFA) – Adalet Bakanlığınca, Yargı Reformu Stratejisi (YRS) doğrultusunda adalete erişimin güçlendirilmesi ve eşit biçimde sağlanması amacıyla gerçekleştirilen engelli dostu projelere bir yenisi de Gaziantep Adliyesi’nde hayata geçirildi.

Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Cumhuriyet Başsavcılığı, yaklaşık bir ay önce başlatılan uygulamayla, engelli, yaşlı ve hastalar için ekip kurdu. Vatandaşları adliye binasının girişinde karşılayan görevliler, işlemlerini takip ve hızlandırma konusunda yardımcı oldu.

Tekerlekli sandalye ile gelen Hatice Gökçek, icra davası nedeniyle adliyede olduğunu ve kendisiyle ilgilenen personel sayesinde yer aramakla vakit geçirmeden işlemlerini çok hızlı yaptığını belirterek, projeyi hayata geçirenlere ve personele teşekkür etti.

63 yaşındaki Fatma Beyaz da miras nedeniyle adliyeye geldiğini, personel sayesinde işlerini hızla gerçekleştirdiğini dile getirerek, “Emeği geçenlerden Allah razı olsun.” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica