İGF

Gaziantep, Kültür ve Sanat projelerine devam ediyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) iş birliğinde kentteki kültürel ve sanatsal faaliyetleri hızlandırmak için “Yeni Medya Akademisi”, “Kültür ve Sanat Akademisi” ve “İletişim Müzesi” kurulacak.

GAZİANTEP(İGFA)- Kültür, sanat ve eğitim alanlarında yoğun çaluışamlarına devam eden Gaziantep Büyükşehir, “Yeni Medya Akademisi”, “Kültür ve Sanat Akademisi” ve “İletişim Müzesi” kurmaya hazırlanıyor. 

Gaziantep’e yapılması planlanan merkezler için HKÜ Senato Salonunda protokol eşliğinde GBB Başkanı Fatma Şahin ve HKÜ Rektörü Türkay Dereli tarafından imzalar atıldı. İmza töreninden sonra konuşan Başkan Şahin, “Eşi benzeri olmayan, vizyonu, birleştirici gücü olan, çok çalışkan, bizim için kıymetli abimiz olan Hasan Kalyoncu’yu rahmet ve minnetle anıyoruz. Hasan Kalyoncu’nun ismi bu üniversitede yaşıyor. Bu isme layık olacak şekilde de bir çalışma var. Biz Cemal Kalyoncu ve Haluk Kalyoncu başta olmak üzere tüm ailenin her bir mensubuna da gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica