İGF

Gaziantep Turizm Haftası’nı kutluyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Dünya Turizm Haftası dolayısıyla etkinlik düzenledi.

GAZİANTEP (İGFA)- “Turizmde sanat var” temalı etkinliklerinin başlangıcı, Gaziantep Kalesi eteklerinde bulunan Zeytin İşlikleri’nde gerçekleşti. Etkinliklerde Gaziantep’e özgü birçok sanat dalının örnekleri sergilendi, Büyükşehir Belediyesi destekleriyle Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müzik Öğretmenleri Ritim Topluluğu gösteri düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı tarafından yürütülen etkinliklerde, Gazi şehrin turizminde en büyük katkıyı sağlayan el sanatları, yöre müzikleri, müzik aletleri ve diğer sanatsal unsurlarla kenti dünyaya tanıtmayı hedefliyor. 

DÜNYANIN EN ESKİ COĞRAFYASI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, etkinliğin yapıldığı Gaziantep Kalesi’nin şehrin simgesi, geçmişi, tarihi, bağımsızlığın simgesi olduğunu söyleyerek,  Gaziantep’i Gaziantep yapan bütün değerleri kitaplaştırdıklarını anlattı.

Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Öztürk, Türkiye’de turizmin yaklaşık 45 – 50 yıllık bir geçmişi olduğunu, Gaziantep ve Güneydoğu da ise çok yeni bir sektör olduğunu söyleyerek, deniz, kum, güneş üçlüsüne dayanan tatil anlayışı, turizmimizin lokomotifi durumunu halen korumakta olduğunu söyledi. Öztürk, Gazi şehrin binlerce yıllık tarihi bölgeye farklı uygarlıklara yapmış olduğu ev sahipliği bunun getirdiği farklı geniş kültür yelpazesi, misafirperver insanların zengin ürün çeşitliliğiyle dünya turizminde rekabet edebilecek özelliklere sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica