İGF

Gaziantep’te kadın iş dünyasından KAGİDEM’e destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Sanayi Odası’nın (GSO) ortaklığında, İpek Yolu Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle faaliyetlerine başlayan Kadın Girişimci Destek Merkezi (KAGİDEM), Türkiye genelinde kadın iş dünyasının desteğini aldı. İmzalanan protokollerle birlikte KAGİDEM girişimcileri, mentorluk, tecrübe paylaşımı gibi birçok konuda iş dünyasından yararlanabilecek.

GAZİANTEP (İGFA) – Girişimci kadınları desteklemek ve kadın istihdamını artırmak amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası ile İpekyolu Kalkınma Ajansı iş birliğinde faaliyetlerini yürüten Kadın Girişimci Destek Merkezi (KAGİDEM) girişimcileri için önemli bir protokol töreni gerçekleşti.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER), Türkiye Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER), İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) ve Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) ile imzalanan protokollerle beraber girişimci kadınlar için başta ulusal ve uluslararası ağlara ulaşma imkânı sağlanırken, tecrübe, bilgi paylaşımı, mentorluk ve ileri seviye eğitimler verilmesi konusunda eşgüdümlü çalışılacak. Ayrıca kadın girişimcilerin duyurulmasında ve uygun görülen projelerde ortaklıklar oluşmasına imkân verilecek. Protokol imza töreninde verilen mesajda kadın birliği vurgulanarak, toplumsal hayatta kadının daha fazla temsil edilmesi için takım olarak ortak hareket edilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica