İGF

Gaziantep’te obezite kampında yüzler gülüyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin Obezite Kampı, elde ettiği sonuçlarla yüzleri gülümsetiyor.

GAZİANTEP (İGFA) – Modern dünyada en sık karşı karşıya kalınan hastalıklar arasında bulunan obezite için Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı’yla Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı iş birliğinde hizmete alınan obezite kampının hastalarından aldığı sonuçlar yüzleri gülümsetiyor.
Bir hafta aralıklarla farklı katılımcılara ev sahipliği yapan Burç Ormanı’ndaki eşsiz kampta, alanında uzman doktor ve diyetisyen ekip tarafından uygulanan özgün tedavi yöntemi sayesinde üyeler, yüzde 4 ila 6 arasında kilo kaybıyla zayıflamayı başardı.
Kamptaki yetkililerin programlarına birebir uyarak 4 ayda 35 kilo veren danışanlardan Şükrü Gezer obezite hastaları için bir simge haline dönüşürken Ayten Ekiciler’in sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler sonucunda 7 ayda 25 kilo vererek, diyabet ilaçlarına veda etmesi kilo vermede güçlük çeken vatandaşlar için umut kaynağı oldu. Yine, zayıflama konusunda şüpheleri olan bir diğer danışan Fatma Özlem Doğan da obeziteye karşı gösterdiği kararlılıkla 5 ayda 24 kilo vererek akıllarında soru işaretleri barındıran obezite hastalarına cevap oldu.
Eğitimler çerçevesinde katılımcılar sağlıklı beslenmeyi öğrenerek; porsiyon kontrolünü, yemekleri doğru pişirme tekniklerini, öğün düzenini ve sağlıklı besinleri yaşamlarına dahil ettiler. Günlük yapılan tansiyon ve açlık kan şekeri ölçümlerinin sonucunda sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin artması ile katılımcıların ölçümlerinde düzelmeler oldu. Kampta yaptırılan sporlar alışkanlık haline gelerek kamp sonrasında da devam ettirildi.
Kamp sonrası için verilen beslenme ve egzersiz programlarına uymalarını sağlamak için çevrimiçi ve yüz yüze takip sürdürüldü. Öte yandan danışanlarla kamp sonrasında motivasyonlarını güçlü tutmak amacıyla park etkinlikleri ve akşam sporları organize edildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica