İGF

Gaziantep’te, yerel tarihte Milli Mücadele konuşuldu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin (FSMWÜ) iş birliğinde Millî Mücadele sürecine ilişkin edinilen verileri değerlendirmek ve anlatmak amacıyla “Millî Mücadeleye Yerel Bakışlar Sempozyumu” 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi’nde başladı.

GAZİANTEP(İGFA)- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi tarafından 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve  Müzesi’nde yapılan, ‘Millî Mücadeleye Yerel Bakışlar Sempozyumu’nda  akademisyenler ve yerel tarihçiler bilgilerini aktardı. 

Millî Mücadele’nin 100’üncü yılı kapsamında TÜBA ve FSMVÜ iş birliği ile yürütülen Millî Mücadele’nin Yerel Tarihleri Projesi, 17-19 Aralık tarihleri arasında 2 gün sürecek sempozyum 3 oturumdan oluşacak. Proje kapsamında “Antep Savunması”, “Batı Anadolu’da Millî Mücadele”, “Güney Cephesi” konu başlıklarından yola çıkılarak Millî Mücadele’nin yerel düzeyde daha ayrıntılı incelenmesi sağlanacak. Oturumlarda Türkiye’nin dört bir yanından gelen tarihçi ve akademisyenler yer alacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica