Siyaset

Gelecek Partisi Kocaeli teşkilatında büyük kongre heyecanı

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanlı Ömer Faruk Başaran, 1. olağan kongre öncesi 70 ilin teşkilatları ile eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

Gelecek Partisi Kocaeli teşkilatında büyük kongre heyecanı … Başaran; “Her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak, 1.olağan genel kongremizi 1 Kasım 2020 Pazar günü saat 10.00 da Ankara Anfa Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştireceğiz” dedi. detaylar haberimizde…

Gelecek Partisi Kocaeli teşkilatında büyük kongre heyecanı

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi 1 Kasım Pazar günü 1’inci olağan kongresini yapacak. İl Başkanı Başaran, “Her türlü baskıya, yıldırmaya rağmen biz kongremizi gerçekleştireceğiz” dedi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek partisi, 1. olağan genel kongresine hazırlanıyor.

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanlı Ömer Faruk Başaran, 1. olağan kongre öncesi 70 ilin teşkilatları ile eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

Başaran, partisinin il binasında yaptığı açıklamada şunlara değindi:

“İnsan onurunu korumak ve yüceltmeyi siyasetinin temeli yapan partimiz 1. Olağan genel kongresi ile aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım Pazar günü geride bırakıyor.

Hatırlayacaksınız!..

-Parti kuramaz demişlerdi, partimizi tüm Türkiye’yi kapsayan Türkiye mozaiğini yansıtan kurucularımızla kurduk;

-Parti kursalar bile örgütlenemez, çalışacak üye bulamaz demişlerdi, ancak biz bugün 70 ilimizin il teşkilatını oluşturduk;

-243 ilçenin kongresini tamamlayarak 44 ilin il kongresini gerçekleştirdik;

-Dünyada ve ülkemizde seyreden salgınının olumsuz etkileri ve alınan önlemlerin etkisine rağmen;

Her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak, 1.olağan genel kongremizi 1 Kasım 2020 Pazar günü saat 10.00 da Ankara Anfa Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştireceğiz.

Anadolu’dan esen rüzgara baktığımızda teşkilatlanma çalışmalarında partimize katılan on binlerin çok kısa zamanda yüzbinlere ve inşallah çok yakın bir zamanda milyonlara ulaşacağının haklı umudunu taşıyoruz.

Yolsuzluk yoksulluk ve yasakları önleyeceğiz iddiası ile siyaset sahnesine çıkan iktidar partisi maalesef geçen bu süre zarfı içerisinde bu ilkelerin tamamını unutmuş, unutmakla kalmayıp yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları doğuran, besleyen, yeşerten bir yapıya dönüşmüştür.

3y ile mücadele etmek için yola çıkanlar bu mücadeleyi unutup ülkenin başına dördüncü bir y’yi de musallat etmişler…

Dördüncü y ile milletin gözünün içine baka baka kolaylıkla yalan söyleyerek ekonomik verileri çarpıtarak, millet fakru zaruret içerisindeyken uçuyoruz yalanları ile milleti kandırmaya teşebbüs etmektedirler.

Anadolu’yu karış karış dolaştığımızda aziz milletimiz derin ekonomik darlıktan yaygın işsizlikten, eş dost hısım akraba ayrımcılığından, ötekileştirici nefret dilinden ve yaygın korku ikliminden duydukları kızgınlığı, kırgınlığı açıkça dile getirmektedirler.

“Gördüğümüz odur ki derin bir dip dalga oluşmaktadır”

Hukuki sürecin gerektirdiği şartları yerine getirerek 1. Olağan genel kongresini yapmaya hak kazanan gelecek partisi bu zor zamanlarda milletimiz adına her türlü sorunu dile getirecek tüm meseleleri konuşacaktır.

Oluşturulan korku duvarlarını yıkarak, ülkemizin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyecek ve milletimizin hayallerinin yok edilmesine karşı duracağız.

Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız.

Ülke sathında oluşmakta olduğunu gözlediğimiz derin dip dalganın lideri olarak, aziz milletimizi güvenli bir limana eriştiren amiral gemisi olacağız.

Kimse ümitsiz olmasın…

Kimse karamsarlığa kapılmasın…

Partimiz ülkemizi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu demokrat, adil, özgürlükçü müreffeh bir seviyeye taşıyacaktır.

Gelecek senin gelecek Türkiye’nin mesajını vereceğimiz kongremizin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor tüm haklımıza güvenli, güçlü, adaletli bir gelecek vaad ediyoruz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica