İGF

Genç otomotivci 16 yaşında galeri açtı

İzmir’de yaşayan 16 yaşındaki Ahmet Can Temel, oto alım satım işine girerek 20 yaşında kendi işinin patronu oldu.

İZMİR(İGFA)- İzmir Otokent’te araç alım satımı yapan 20 yaşındaki genç otomotivci, 2 yıl sonra İstanbul’a şube açmak istiyor.

Eğitim hayatına maddi sıkıntılardan dolayı ara veren Ahmet Can Temel, ticarete atılarak kendi işinin patronu oldu. Temel, “20 yaşındayım. Galeri işi yapıyorum. Araba sevgisi çocukluğumuzdan gelen bir tutku. 4 yıldır bu işle uğraşıyorum. Ehliyetim yokken araç alım satım işine girmiştim. Bu işi yapan Yasin abim vardı. Onunla birlikte bu işe girdik. İlk başladığımda araçları yıkadım, kaporta, motor derken şu anda işin uzmanı oldum. Esnaf abilerimiz bile bana bu araç alınır mı? Alırsam kaça alayım? diye sormaya başladı. Kendimi geliştirdim. ,

Çıraklığını yaptım aslında bu işin.İlk araba satışımı gerçekleştirdiğimde çok gururlandım. Özgüven geldi. Yapamazsın edemezsin diyen çok oldu. Bu yaşta yapamazsın diyenler oldu. Ailem arkamda durdu. Hep yanımda oldular. Ama bu yolda yürüdük. Kendi çapımızda ciddi bir araç satışımız var. İnternet olanaklarını çok iyi kullandığımızı düşünüyorum. Dijital dünyanın çok faydasını gördüm” dedi. 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica