Siyaset

Genel başkanını aday göstermeyen partinin iktidar iddiası yoktur

Genel başkanını aday göstermeyen partinin iktidar iddiası yoktur AKP sözcüsü Mahir Ünal soru cevap bölümünde sarf ettiği sözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef alır nitelikteydi. Ünal, “Eğer bir siyasi parti yeni sistemde kendi genel başkanını cumhurbaşkanı adayı göstermiyorsa iktidar olma iddiası yok demektir” dedi. Genel başkanını aday göstermeyen partinin iktidar iddiası yoktur detaylar haberimizde…

Genel başkanını aday göstermeyen partinin iktidar iddiası yoktur

“Bari meclise dönük bir şeyler yapalım”

AKP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Mahir Ünal; “Cumhurbaşkanı adayı konusunda bir türlü çatıydı, kapıydı, pencereydi biz uzlaşmaya varamayan; daha sonra ‘bari meclise dönük bir şeyler yapalım’ diyerek kendi aralarında bir ittifak oluşturan siyasi partilerin bu süreçteki girişimleri; milletvekili alışverişleri, taşımalı sistem getirip götürmeleri göstermiştir ki, bu ülkeyi yönetebilecek; böyle zor bir coğrafyada bu ülkeyi taşıyabilecek kadrolar ak kadrolardır, taşıyabilecek lider de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Eski sisteme dönmeyi kendilerine vizyon edinmiş; Erdoğan’ı yıkmayı kendilerine hedef edinmiş kadroların Türkiye’yi yönetme gibi bir iddiası zaten olamaz” diye konuştu.

Ünal aday seçim takvimini açıkladı…

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, ” 14 komisyon milletvekili adaylarının mülakatını yapıyor. Cumartesi günü 7 bin 340 adayın mülakatını bitirmiş olacağız. Aday tanıtım toplantımızı 25 Mayıs günü yapacağız. Seçim beyannamesi 25 Mayıs’ta açıklanacak” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef aldı…

AKP Sözcüsü Ünal açıklamaları sonrası basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Soru cevap bölümünde sarf ettiği sözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef alır nitelikteydi.

Ünal şöyle konuştu:

“Muharrem İnce’nin sözü herhalde kendi tabanına dönük bir söylem olarak görmek lazım… Seçimi kazanmışta seçim sonrasını mı düşünüyor? Öncelikle Muharrem İnce kendi partisinde verdiği genel başkanlık mücadelesini kazansın sonra Türkiye’yi konuşuruz. Çünkü cumhurbaşkanlığı, siyasi partilerin genel başkanlarının iktidar olma iddiasıdır. Eğer bir siyasi parti yeni sistemde kendi genel başkanını cumhurbaşkanı adayı göstermiyorsa iktidar olma iddiası yok demektir. Eğer bir genel başkan, kendisine rakip olarak çıkan birisini cumhurbaşkanı adayı olarak gösteriyorsa bu da ondan kurtulmak istediği anlamına geliyor demektir”

Muharrem İnce’nin Hakkari mitingi…

AKP Sözcüsü Ünal, Muharrem İnce’nin Hakkari’de yaptığı mitingde Türk Bayrağı olmasıyla ilgili yöneltilen soruya ise şu şekilde cevap verdi:

“Halk Fırkası ismiyle var olan bir parti”

“Güzel gelişme. Tabii ki bir cumhuriyetin kuruluşunda Halk Fırkası ismiyle var olan bir partinin Hakkari’de PKK’nın siyasi uzantısı niteliğindeki bir partinin adeta miting yapması geçmişte herkesin içini acıtmıştır. Dolayısıyla bugün bu şekilde miting yapıyor olmaları da devletin ne kadar güçlü olduğunu, bölgede teröristlerin bırakın şehri kırsaldan bile temizlendiğini bölgeye gidince görüyorsunuz. Tabii ki böyle bir Türkiye’de CHP’nin adayı Türk bayrağı ile mitingini yapmıştır, yapacaktır.”

“Muharrem İnce’yi tebrik ediyorum”

Ardından FETÖ ve PKK tarafından Avrupa’da Türkiye aleyhine kampanyalar yürütüldüğünü ifade eden Ünal, muhalefeti eleştirerek, şunları söyledi:

“Sayın Muharrem İnce bu konuda son derece hassas ve dikkatli”

“Maalesef içeride de aynı dil ve söylemle konuşan bir muhalefet var. Muhalefete diyoruz ki, lütfen dilini ve söylemini Türkiye düşmanı yapıların dilinden ve söyleminden ayrıştır. Tabi ki AK Parti karşıtı olabilirsin tabi ki AK Parti’nin muhalefeti olabilirsin. Ama dilini Türkiye düşmanı yapılarla aynı hizada kurgulama. Mesela ben dikkat ediyorum. Sayın Muharrem İnce bu konuda son derece hassas ve dikkatli. Bu yüzden de Sayın İnce’yi tebrik ediyorum. Ama Kemal Kılıçdaroğlu’nun diline baktığımızda aynı şekilde. Yok, efendim ‘halkın polisi, sarayın polisi, sarayın yargısı, halkın yargısı’ Muhalefetin dili her yapıyı ayrıştıran ve nefret dili üzerinden bir söylem olamaz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica