Raporlar

Gergerlioğlu: “Bu seçimde üç milletvekili hedefimiz!”

Gergerlioğlu: “Bu seçimde üç milletvekili hedefimiz!”

Yeşil Sol Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Ömer Faruk Gergerlioğlu, Aday Tanıtım Toplantısında Konuştu. “Bizler Yeşil Sol Milletvekilleri adayları olarak iddialıyız, Kocaeli sahasındayız!” dedi – akarhaber

5 yıl önceydi yine İzmit’te bir başka salonda aday tanıtım toplantısındaydık. Yine heyecanlıydık, yine aşk ve şevkle doluyduk!

Değerli misafirler hepinizi sevgiyle selamlıyor, muhabbetle kucaklıyorum. 5 yıl önceydi yine İzmit’te bir başka salonda aday tanıtım toplantısındaydık. Yine heyecanlıydık, yine aşk ve şevkle doluyduk yine önemli bir yolculuğa çıkmaya hep beraber ant etmiştik ve bu yolculuğa çıktık. Her zaman olduğu gibi bize bu yolculuğu diğer yarışmacıların gerisinde başlattılar. Her zaman böyle yapıyorlar şimdi de böyle yapıyorlar.

5 yıldır emanetinize sahip çıkmaya çalıştım arkadaşlar. Bedeller ödeyen bir halkın çilekeş bir partiler silsilesini temsil eden insanların hakkını temsil etmeye çalıştım!

Bakın partimiz HDP kapatılma tehdidi altında, Kobani Kumpas Davası tepemizde sallanıyor. Bu yarışa bizi geriden başlatıyor! Bununla kalıyorlar mı? Hayır! O yarış süresinde diğer yarışmacılar serbestçe koşarken bizim önümüze engeller koyuyorlardı. Biz engelleri aşacağız, tüm bunlara rağmen 24 Haziran 2018’da iktidarın tüm engellemelerine rağmen Kocaeli’den milletvekiliniz olarak Ankara’ya gittik. Partimizde çok önemli mücadele sergiledik, büyük uğraşlar verdik, canla başla çalıştık, çok önemli çalışmalara imzalar attık ama yine karşımızda engeller vardı. Belediye seçimleri yapıldı kayyımlar atadılar, vekillerimizi zindanlara attılar, tüm bunların karşısında emaneti verdiğiniz ben Ömer Faruk Gergerlioğlu ne yaptı kısaca anlatmak istiyorum. Emanetinize sahip çıkmaya çalıştım arkadaşlar. Bedeller ödeyen bir halkın çilekeş bir partiler silsilesini temsil eden insanların hakkını temsil etmeye çalıştım, arkadaşlarımız ile birlikte canla başla çalıştık.

Soru önergesinin çeşitliliği açısından 6004 önergeyle en çok soru önergesi veren milletvekiliyim!

Meclis’te insan hakları ihlallerine karşı büyük mücadele verdik, 6004 soru önergesi verdim 5 yılda. Bu sayı itibariyle 600 vekil içinde 2., konu çeşitliliği içinde 1. Sırada çünkü bize halkın her kesiminden on binlerce başvuru geldi Allah’a şükürler olsun. Bu ülkenin kuzeyinden, güneyinden, batısından, doğusundan her dini, etnik, mezhebi kesimden başvuru aldık ve ayrımsız bir şekilde başvurulara cevap verdik. En çok soru önergesi verdiğimiz bakanlık aslında adı Zulümat Bakanlığı olması gereken Adalet Bakanlığı! Adaletsizliklere karşı verdiğimiz büyük mücadeleden dolayı 600 vekil içinde bu bakanlığa en çok başvuru yapan milletvekili durumundayım şu anda.

205 basın toplantısı ile Meclis’in en çok basın toplantısı yapan milletvekili oldum

Değerli arkadaşlar ayrıca biz bu bakanlıklara başvuru dışında yasama faaliyetlerini güçlendiren sosyal medya faaliyetleri yaptık, ÖFG TV isimli sosyal medya kanalımızda da insan hakları ihlalleri ve mağdurlarla çeşitli programlar yaparak halkın sesini kamuoyuna duyurduk. Gelen binlerce başvuru karşısında Meclis’te bir İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu var. AKP MHP Cumhur Zulüm İttifakı elinde olduğu için bu komisyonun işlevini yerine getirmediğini gördüğüm için milletvekilliği hayatım boyunca sürekli basın toplantıları ile bu komisyonun işlevini yerini getirmeye çalıştım 205 basın toplantısı ile Meclis’in en çok basın toplantısı yapan milletvekili oldum.

Sosyal medya kanalları ile sesimizi yoğun bir şekilde halkımıza, dünyaya duyurduk

Milletvekili olduktan sonra yaptığımız çalışmalar halkımız tarafından beğeni ile karşılandı Twitter’da 500 bin+ takipçi oluşturarak sesimizi Türkiye’nin dört bir tarafına duyurma şansı elde ettik, diğer sosyal medya kanalları ile sesimizi yoğun bir şekilde halkımıza, dünyaya duyurduk. Kampanyalar yaptık, cezaevindeki zulümlere karşı, anne baba tutuklulara karşı, anne baba tutukluluklar karşısında cezaevindeki bebeklerin, çocukların, annelerin yanında kalmak zorunda kalan çocukların durumları ile ilgili kampanyalar yaptık. Siyasi mahpuslara tanınmayan görüntülü görüşmenin siyasi mahpuslara tanınması için kampanyalar yaptık.

Meclis’te bir HDP vekili olarak halkların kardeşliği gereği Uygur Türklerini en çok gündem eden milletvekili oldum

Zorla kaçırılan, kaybedilen insanların hakkında raporlar düzenleyerek ilgili bakanlıklara verdik. MHP Türk milliyetçiliği yapar ama AK Parti MHP Cumhur Zulüm İttifakı’nın Çin Devleti ile olan ilişkileri çok sıkı fıkı olduğu için Uygurlara yapılan zulmü görmezden geldiler, Meclis’te bir HDP vekili olarak halkların kardeşliği gereği Uygur Türklerini en çok gündem eden milletvekili oldum.

Türkiye’nin her kesimine hitap eden bir milletvekili olmaya çalıştım. Sizleri temsil etmeye çalıştım

Çalışmalarımız sonrasında onlarca ülke büyükelçi ve yetkilileri Meclis’teki odamı ziyaret ederek insan hakları ihlalleri ile ilgili bilgiler aldılar. Türkiye’yi dört bir tarafını dolaştık. Sadece bir bölgeye sıkışmadık, Türkiye’nin dört bir tarafına mesajlarımızı ilettik, gitmediğimiz çok az il kaldı, Türkiye’nin her kesimine hitap eden bir milletvekili olmaya çalıştım. Sizleri temsil etmeye çalıştım.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı 12 yıldır milletvekilliği yapıyor, 12 yılda verdiği soru önergesi sayısı sadece 4

Bu yaptığımız çalışmalarla diğer partilerden milletvekilleri arasında bir kıyas yapalım. Biz 5 yıl içinde 6004 soru önergesi verdik. Bu ilin bir başka vekili var, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı 12 yıldır milletvekilliği yapıyor, 12 yılda verdiği soru önergesi sayısı sadece 4. Yeri gelince vatan, millet, Sakarya derler ama bu vatanın, milletin, toprakların sorunları ile ilgilenmeyi zerre kadar düşünmezler. İşte yaptığımız çalışmalarla bu insanların maskelerini düşürmüş olduk değerli arkadaşlar.

Ben Meclis’te Sadettin Hülagü’nün usulsüzlükleri yolsuzlukları ile ilgili çok soru önergesi verdim ama cevap alabilmiş değilim ama adam kendisini kurtarmak için 1. Sıra milletvekili adayı ilan ettirildi

Şu anda karşımızda bazı partilerin adayları var. Bu şehrin üniversitesinde rektörlüğünü yapmış Sadettin Hülagü AK Parti Kocaeli 1. Sıra milletvekili olarak göstermiş. Ben Meclis’te Hülagü’nün usulsüzlükleri yolsuzlukları ile ilgili çok soru önergesi verdim ama cevap alabilmiş değilim ama adam kendisini kurtarmak için 1. Sıra milletvekili adayı ilan ettirildi. Hülagü rektör olduğu zaman iktidar rektörü olarak ilk yaptığı şey neydi biliyor musunuz? Oğlu Kemal Taha Hülagü’yü SEKA müze müdürü yaptı! Bununla da kalmadı ardından onu Büyükşehir Belediyesi’nde özel kalem müdürü yaptırdı kadro alabilmek için. Bununla da yetinmedi Cumhurbaşkanlığı kadrosunda yer almadı. 3 görev üstlendi. Bu iktidarın nasıl ahbap çavuş ilişkisi içinde olduğunu buradan iyi anlayabilirsiniz.

Mülakatlardaki usulsüzlükleri, hukuksuz bir şekilde işe alınan yandaşları hep sorduk ama cevap alamadık!

Yine biz ihalelerdeki yolsuzluğu iptal edilen ihale yolsuzlukları, adrese teslim ihaleleri kayırmaları, iltimasları takip ettik ve sorduk. Mülakatlardaki usulsüzlükleri, hukuksuz bir şekilde işe alınan yandaşları hep sorduk ama cevap alamadık!

Kocaeli Eski İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu Kürtlere işkence iddiaları ile meşhurdur!

Bir başka adaydan örnek vereyim. Bakın bu halkın adayları ile iktidarın adayları arasındaki fark nedir? İktidar partisinin 3. Sıra adayı var, Kocaeli Eski İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu. Onun vukuatları ile, sabıkası ile ilgili size bilgi vereyim. Böyle bir adayı Kocaeli’nde halkın önüne koydular! Görev yaptığı Urfa’da, Şanlıurfa Barosu tarafından düzenlenen bir rapor ile oradaki Kürt mahpuslara, KHK’lılara işkence yaptığı iddiaları ile anılan bir müdür burada iktidarın 3. Sıra milletvekili adayı biliyor musunuz? Bu kişi yine faili meçhul olaylarda daha sonra Ceylanpınar olayını biliyorsunuz, Ceylanpınar olayında gençler gözaltına alınmıştı, ağır bir şekilde işkenceye uğramıştı ve daha sonra bu gençler tahliye edilmişti, beraat etmişlerdi, bu emniyet müdürünün döneminde bu gençlere Urfa Emniyet Müdürlüğü’nde işkence edildi bitmedi! Bu yıl Gebze Newroz’unda hepiniz biliyorsunuz, sarı, kırmızı, yeşil renkler Gebze Newroz alanına alınmak istenmedi! Kırmızı montlu gençler, yeşil kazaklı ablalar, sarı başörtülü kadınlar Newroz alanına alınmadı. Neden? Kürtlerin milli renkleri bu meydana girsin istemiyorlar! Hatta artık daha da komiği sarı şemsiyeyi bile almadılar, içeride kırmızı yeşil ile buluşmasın diye. Bu saçmalıklara imza attılar arkadaşlar. Bu uygulamayı, bu uygulamanın altına imza atan da şu anda bu iktidar partisinin 3. Sıra milletvekili adayı. Ben şimdi Kocaeli’deki yüz binlerce Kürt halkına sormak isterim; bu fiilleri işlediği iddia edilen, Gebze Newroz alanından sarı, kırmızı, yeşil alerjisi ile tanınan bu müdüre siz oy verebilir misiniz arkadaşlar? Nasıl oy verirsiniz? Yüz binlerce Kocaeli’de yaşayan Kürt’e sesleniyorum; önünüze konulan aday Kürtlere yaptıkları ile tanınan bir kişi, böyle bir kişiye nasıl oy vereceksiniz?

Derince Safiport Limanı’nda yeni tanklarla deniziniz zehire boğuluyor.

Bu iktidarın yaptıkları artık bini aşmış biz Yeşil Sol Parti olarak çevre konusuna çok önem veriyoruz ama bakın şu anda Derince Safiport Limanı’nda yeni tanklarla deniziniz zehire boğuluyor. Kartepe’de haddehaneye izin veriliyor ve Kartepe’nin havası zehir oluyor, insanlar zehir soluyacaklar biliyor musunuz?

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, belediye kesesinden AK Partili kişilerin düğünlerinde altın takma rekoru kırmış!

Bu ilin bir ilçesinin belediye başkanı var, gazetelere yansıdı. Öylesine yağmalıyorlar ki bu ülkeyi ve ili; Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, belediye kayıtlarına da geçti. Belediye kesesinden AK Parti’li kişilerin düğünlerinde altın takma rekoru kırmış. Yani işleri güçleri milletin parasını yandaşlarına tahsis etmek başka hiçbir şey değil.

4 hastanenin ikisi tam kapatılıyor ikisi yarım kapatılıyor bir tane size Şehir Hastanesi açılıyor. Bunların A’dan Z’ye yaptıkları yağmadır, talandır, soygundur, halkın iliğini sömürmektir

Bugün Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli’nde, Kocaeli Şehir Hastanesi’ni açılışını yapıyor sanki iyi bir iş yapıyor gibi görünüyor ama çok veballi bir iş yapıyor, halkın hakkını yiyecek, hukukunu yiyecek bir iş yapıyor biliyor musunuz? Biz Meclis’te şehir hastaneleri skandallarını çok anlattık bugün de bir marifetmiş gibi gelmiş şehir hastanesinin açılışını yapıyor. Bakın şehir hastaneleri nasıl yapılmış? Müteahhit tabii ki yandaş müteahhit olur. Müteahhide hazineden bir arsa tahsis edilir karşılıksız, ardından müteahhit kredi alır, kredisi devlet güvencesiyledir, hastane gider Sağlık Bakanlığı’na dolar üzerinden kiraya verilir. Bakanlık kiralıyor biliyor musunuz müteahhitlere ve dolar üzerinden ve 25 yıl! Hasta garantilidir! O kadar hasta gelmese bile parasını vereceksin kardeşim. Şu anda buradaki hastaneler kapatılarak yapılıyor biliyor musunuz arkadaşlar? Benim de görev yaptığım İzmit Seka Devlet Hastanesi kapanıyor neden? Kocaeli Şehir Hastanesi açılacakmış! Ali Kahya’daki kadın doğum çocuk hastanesi kapanıyor neden? Kocaeli Şehir Hastanesi yapılıyor! Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde kapasite oldukça düşürülüyor, 300 doktordan 70 doktora. Kocaeli Devlet Hastanesi kapasite dışında neden? Kocaeli Şehir Hastanesi açılsın müteahhit para kazansın. Kocaeli halkı mı? “Banane ya. Gitsin acil hasta ile koşturup dursun. Yanındaki Kocaeli Devlet Hastanesi’ne, İzmit Seka Hastanesi’ne gider gitmez gitsin Şehir Hastanesi’ne.” İşte biz bu zalimliklerle mücadele ediyoruz ve bir de bu şehir hastanesi yapılırken müteahhidin taşerona hakkını ödemediğini bir sürü alacağın olduğunu da biliyoruz, tüm bunlarla hiç utanmadan gelmişler Kocaeli Şehir Hastanesi yaptık. Şehir Hastanesi her işledikçe sizin cebinizden para çalacak arkadaşlar olay budur! 4 hastanenin ikisi tam kapatılıyor ikisi yarım kapatılıyor bir tane size hastane açılıyor. Bunların A’dan Z’ye yaptıkları yağmadır, talandır, soygundur, halkın iliğini sömürmektir arkadaşlar başka bir şey değildir. Biz bütün bunları biliyoruz ve bütün bunları soruyoruz!

Aya gideceğiz diyorsunuz çocuk maması pahalanıyor!

Bazı projelerle çıkıyorlar siz “TOGG” diyorsunuz iktidar soğan pahalanıyor soğan! İHA, SİHA diyorsunuz et pahalanıyor. Havaalanları yapacağı diyorsunuz peynir pahalanıyor! Uçak gemileri yapacağız diyorsunuz süt pahalanıyor! Aya gideceğiz diyorsunuz çocuk maması pahalanıyor! İmar barışı getireceğiz diyorsunuz depremlerde 50 bin kişi! A’dan Z’ye bu ülkeye zararsınız!

Bizler Yeşil Sol Milletvekilleri adayları olarak iddialıyız, Kocaeli sahasındayız! Bu seçimde üç milletvekili hedefimiz!

Değerli arkadaşlar işte bu iktidarın iç yüzünü size anlatmaya çalıştım. Bizler Yeşil Sol Milletvekilleri adayları olarak iddialıyız ve Kocaeli sahasındayız! Arkadaşlarımız bir vekil yetmez iki vekil getireceğiz bu seçimde dedi ama hepsi son derece mütevazi aslında biz üçe gidiyoruz, sizlerin gayretleri ile çıtayı oraya getirdik çünkü biz bunu sonuna kadar hak ediyoruz. Seçim süreci boyunca 1 ayımız var, hepinizden canla başla bütün bu engellere rağmen bu koşuyu hep birlikte gerçekleştirmeyi istirham ediyorum çünkü biz sizinle güçlüyüz, hepimiz bunu başaracağız.

Haberin Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=l74LDqRO2kY

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica