Raporlar

Gergerlioğlu: “Halkımız bu faşist ittifakı göndermek için kararlı”

Gergerlioğlu: “Halkımız bu faşist ittifakı göndermek için kararlı”

Yeşil Sol Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kocaeli Gebze Mevlana Mahallesi’nde ve Derince’de Yeşil Sol Parti Seçim Bürosu Açılışlarında Konuştu! – akarhaber

Dr. Gergerlioğlu: “Görüyoruz halkımız bu iktidarı AK Parti MHP Cumhur Zulüm İttifakını bu faşist ittifakı göndermek için kararlı”

Bizler durdurulamaz bir hareketin temsilcileriyiz

Sevgili kardeşlerim hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyor muhabbetle kucaklıyorum. Değerli annelerimiz yanımızda ellerinden öpüyorum, çocuklarımız yanımızda gözlerinden öpüyorum geleceğimiz yanımızda çocuklarımızla gençlerimizle Hepimiz bir istikbale doğru yürüyoruz, durdurulamaz bir hareketin temsilcileriyiz.

Örgütlü bir halka hiç kimse yenemez bizim kültürümüzü dilimizi kimliğimizi kültürümüzü hiç kimse engelleyemez

Ne yaparlarsa yapsınlar bizi durduramayacaklar! Bize nasıl ki 5 yıl önce oylarımızı 66 binden 91 bine çıkardık şu anda da oylarımızı 91 binden en az 200 bine çıkararak milletvekili sayımızı arttıracağız en az iki milletvekili ile meclise gideceğiz arkadaşlar. 3 vekil bile çıkarabiliriz. Niye diyorum bizi engelleyemezsiniz arkadaşlarımız ifade özgürlüğü içinde bir afiş açmışlar o afiş burada mı? Şöyle bir açabilir misiniz arkadaşlar? O afişte ne yazıyormuş bir görelim bakalım bu afişte ifade özgürlüğü içinde cümleler var fakat bunu engellediler fakat bu ilk engelleme değil ki bakın zaten bu mesele ülkede etnik ve dini ayrımcılıktan çıktı. Kürtlere yönelik hak gasplarından ortaya çıktı ve bu afişte ne var? Niye bunu engellersiniz? Bunun bir benzerini Gebze Newroz mitinginde yaptılar. Kürtlerin milli rengi içeri girmesin de ne olursa olsun. Sarı kırmızı yeşil renkler içeri alınmadı, kırmızı montlu arkadaşlar içeri alınmak istenmedi, yeşil kazaklı ablalarımız içeri alınmak istenmedi sarı başörtülü kardeşlerimiz bir araya alınmak istenmedi! Bu renkler bir araya gelip Bomba mı yapacak komik olmayın ya vallahi komik! Daha da komik oldular! Ne yaptılar hepiniz gördünüz? Mecliste de gösterdim. Çok doğru örgütlü bir halka hiç kimse yenemez bizim kültürümüzü dilimizi kimliğimizi kültürümüzü hiç kimse engelleyemez. Bunu en başta sadece Kürtler değil Kürtler için Türkler de Çerkezler de Araplarda bu ülkenin her farklı kesimi de söylemedikçe bu ülkede barışa ulaşamayız arkadaşlar.

Kürt meselesindeki haksızlıkları ifşa ettiğimiz için bizi uyduruk bir yargı kararıyla cezaevine attılar

Bakın beni 2018 seçimlerinde Meclis’e gönderdiniz sizin için arkadaşlarımızla beraber canla başla gayret ettik ama sonunda ne yaptılar gördünüz. Türkiye’deki hak ihlallerini ifşa ettiğimiz için, Kürt meselesindeki haksızlıkları ifşa ettiğimiz için yüz binlerce insanı haksız hukuksuz KHK’lıları işlerinden ihraç ettikleri için, cezaevlerindeki on binlerce zulmü ifşa ettiğimiz için ve zorla kaçırılan kaybedilen insanların durumunu raporlarla ifşa ettiğimiz için bizi uyduruk bir yargı kararıyla cezaevine attılar. Canla başla çalıştık, 4 ay bize eksik milletvekilliği yaptırdılar. 4 ayımız cezaevinde geçti ama şunu bilsinler ki biz ister cezaevinde olalım ister mecliste olalım ister sokakta olalım bizler Yeşil Sol Parti Milletvekilleri olarak her zaman halkın vekilleri olacağız.

19 namuslu vicdanlı aydınımızı bilim insanımızı ihraç ettirdi eski rektör Sadettin Hülagü! Şimdi AK Parti 1. Sırada oy istiyor!

Kocaeli halkının karşısına AK Parti çeşitli adaylar çıkartmış birinci sırada eski rektör Sadettin Hülagü. Rektörün marifeti ne biliyor musunuz? Kürt meselesinde barış isteyen daha sonra da Anayasa Mahkemesi kararı ile bu bildirisinin Barış bildirgesinin anayasaya uygun olduğu apaçık olan bir bildirgeye imza attığı için bu rektör şu anda Erdoğan’ın birinci sıradaki adayı. Bu 19 namuslu vicdanlı aydınımızı bilim insanımızı ihraç ettirdi. Şimdi sen hangi yüzle bu insanlar şu anda iade ediliyorlar Çünkü Anayasa Mahkemesi burada bir Anayasaya aykırı durum olmadığını gösterdi. Yolsuzluklar adam kayırmalarla dolu bir rektörlük hayatından sonra hesaba çekilmekten korktuğu için Rektör Efendi birinci sıradan aday gösterildi. Yandaşlara peşkeş çekilen ihaleler adrese teslim ihaleler adrese teslim kadrolarla dolu bir dönemi yaşadık.

İşkence iddialarıyla meşhur Kocaeli Eski Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu nasıl Kürtlerden oy isteyebilir!

Kocaeli Eski Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu onun marifetlerini dün anlatmıştım eksik kalanı şimdi anlatayım değerli arkadaşlar Gebze Newroz meydanında sarı kırmızı yeşil renklerin ifade özgürlüğü içindeki afişlerin içeri girmesini engelleyen emniyet müdürünü kalkmış şu anda Kocaeli’nden Kürtlerden oy istemek için aday gösteriyorlar. Bu nasıl bir utanmazlıktır ya!

Suç işleri bakanı Soylu Dilovası gümrüğünde uyuşturucu yakalayan müdürü niye terfi ettirmedin de tenzili rütbe ile sürgüne gönderdin!

Eski Emniyet Müdürüne sesleniyorum; sen uyuşturucu cennetine dönen Kocaeli’ni bırakıp vekilliğe koşturdun öyle mi! Sen suç işleri bakanı Soylu Dilovası gümrüğünde uyuşturucu yakalayan müdürü niye terfi ettirmedin de tenzili rütbe ile sürgüne gönderdin! Bunun hesabını ver bakalım suç işleri Bakanı Soylu! Bunun hesabını ver bakalım Kocaeli Eski Emniyet Müdürü! Sen bunların hesabını vermemişsin halkın karşısına çıkmışsın oy istemeye! Biz bütün bunları takip ederek halk adına hesap soracağız arkadaşlar! Sizden söz almak istiyorum! 2018’de tüm engellemelere rağmen 91 bin oy vererek beni temsilciniz olarak Ankara’ya gönderdiniz. Bu onurlu görevi yapmak için canla başla çalıştık Şimdi de en az iki vekili Ankara’ya göndermeye söz veriyor musunuz?

Erdoğan’ın bir an evvel ülkenin başından ayrılması gerektiğini çok net bir şekilde söylüyoruz

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında bugüne kadar anti demokratik uygulamalar yapan bir iktidardan, Erdoğan’dan kurtulmak için önemli bir şans var önümüzde. 1 ay kadar bir süre var. Erdoğan’ın bir an evvel ülkenin başından ayrılması gerektiğini çok net bir şekilde söylüyoruz. Bundan sonra zaten şu ana kadar verdiği çok büyük zararlardan sonra ülkeyi her türlü tehlikeye sokabilecek bir potansiyeldeki bir iktidar ile karşı karşıyayız.

Beka dedikleri bu ülkedeki dini, etnik, mezhebi, siyasi farklılıkları yok etmek!

100. yılı beka yılı ilan etmişlerdi. Biz bu bekanın ne olduğunu az çok biliyoruz. 100 yıllık pratiklerden biliyoruz. Beka dedikleri bu ülkedeki dini, etnik, mezhebi, siyasi farklılıkları yok etmek, onları bir tornacının yontması gibi yontmak ve kendi istediği şekle getirme kavramıdır, başka bir şey değildir fakat 100 yıldır biz çok iyi biliyoruz ki bu ülkede halklar farklı kesimler bu tornacının yontusunu artık kabul etmiyor. Biz bu ülkenin bu toprakların bekasını her farklı kesimin özgürlük eşitlik ve adalet içinde yaşamasında görüyoruz. Başka bir yolu yok bunun değerli arkadaşlar.

Görüyoruz halkımız bu iktidarı AK Parti MHP Cumhur Zulüm İttifakını bu faşist ittifakı göndermek için kararlı

Son seçim sistemleri ile birlikte ortaya çıktı, oldukça kritik bir seçime gidiyoruz ve hem bu süreç içinde hem de seçim günü ve sonrası sandıklara sahip çıkmak çok önemli. İktidarın hilelerini çok iyi biliyoruz, bu hilelerin yıllardan beri işlendiğini hepimiz çok iyi biliyoruz ve şu anda da yine bu hileleri yapmaktan başka bir çaresi yok Erdoğan’ın. Ortağı Bahçeli ile birlikte hileden başka bir metotla bu seçimi kazanma ihtimali yok. O halde biz Kocaeli halkı olarak sandıklarımıza sahip çıkmak çok iyi bir takip yapmak durumundayız değerli arkadaşlar, çok iyi bir takibi birlikte gerçekleştirirsek hilelerden sandık başındaki hırsızlıklardan halkı korumuş oluruz. Buna özel bir dikkat göstermemiz gerekiyor. Zaten biz sahayı dolaşıyoruz, görüyoruz halkımız bu iktidarı AK Parti MHP Cumhur Zulüm İttifakını bu faşist ittifakı göndermek için kararlı. Her yerde biz bu coşkuyu görüyoruz. Az evvel Gebze Mevlana Mahallesi’nde seçim büromuzun adeta bir mitinge döndü, çok coşkulu bir kalabalık ile biz açılışımızı gerçekleştirdik.

Duymuyoruz, bıkmıyoruz, yılmıyoruz!

Engellemeler oluyor, orada da yine seçim büromuza yönelik bir saldırı gerçekleştirildiğini üzüntü ile gördük, bize her zaman bu engellemelerin yapıldığını yakinen biliyoruz fakat duymuyoruz, bıkmıyoruz, yılmıyoruz değerli arkadaşlar! Bunu herkes çok iyi bilsin! Son 1 aylık maraton içinde hepimizi çok önemli görevler düşecek. Ev, ev mahalle mahalle, sokak sokak çok ciddi bir çalışma yapmamız gerekiyor, karşımızda devletin ve medyanın kendi yandaş medyasının tüm imkanlarından kullansa bile hiçbir iktidarın engelleyemeyeceği bir güç var halkın gücü!

Hiçbir iktidarın engelleyemeyeceği bir güç var bu da halkın gücü!

Biz dezavantajlı bir şekilde bu yarışa başlıyoruz, bunu herkes çok iyi bilsin. Karşımızdaki iktidar tüm yasaya aykırı güç odaklarını devreye sokarak paramiliter grupları da belki devreye sokarak devri iktidarlarını devam ettirmeye çalışacaklar ama tüm bunların üstünde hiçbir iktidarın engelleyemeyeceği bir güç var bu da halkın gücü!

Tüm ezilenler, tüm mazlumlar buna güveniyor ve halkın gücünün yanımızda olduğu taktirde hiçbir sıkıntının olmayacağını biliyoruz!

İşte biz buna güveniyoruz. Tüm ezilenler, tüm mazlumlar buna güveniyor ve halkın gücünün yanımızda olduğu taktirde hiçbir sıkıntının olmayacağını ve Cumhuriyetin 100. Yılında halkımızın hem bize hem kendisine çok önemli bir armağanı vereceğini yakinen biliyoruz. EMEP’e çok teşekkür ederim. Mahalleli ile güzel bir teması sağlayacak bir organizasyon gerçekleştirilmiş durumda.

Haberin Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=I7Fo-fypA54

https://www.youtube.com/watch?v=-fDsOPln-0Y

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica