Siyaset

Gergerlioğlu: “Kabadayı mı polis mi olduğu belli değil”

Gergerlioğlu: “Kabadayı mı polis mi olduğu belli değil”

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’na polis tarafından hakaret ve tehdit edilmesi ile toplumda infial yaratan Van’daki polis gözaltı görüntülerini TBMM Genel Kurulda gündeme getirdi

Kabadayı mı polis mi olduğu belli olmayan bir kamu görevlileri milletvekillerine hakaret ediyor.

Polis şiddeti toplumu tehdit ediyor. DEVA Partisi Milletvekili Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan küfür ve hakaretleri kabadayı mı polis mi olduğu belli olmayan bir kamu görevlisi yapmıştır. Partimiz önünde Vekilimiz Ayşe Acar Başaran’a “Duvara çivilerim.” diyen polis de polisin yaptığı da Yeneroğlu’na yapılan da suçtur, herkes karşı çıkmalıdır.

Van’da bir kişinin gözaltına alma görüntüleri 1990’lı yılları hatırlatmıştır

Servet Turgut, Osman Şiban’ın helikopterden atılma olayının aydınlatılmadığı Van’da bir kişinin gözaltına alma görüntüleri 1990’lı yılları hatırlatmıştır. İki aile arası kavga nedeniyle aranan bir kişi gözaltına alınırken korku salmak amacıyla yüzlerce kurşun sıkılmıştır, kadınların çığlığına karşı verilen cevap kurşunlar olmuştur. Van Valiliğinin açıklaması ise trollerin açıklamasının ardından da aynısı gibidir. Helikopterden atılma neyse yüzlerce kurşun sıkılarak korku saçmaya çalışmak ancak polis devletinde olan muamelelerdir.

Video: https://sendgb.com/4GXz0FvtAVh

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica