Raporlar

Gergerlioğlu: “Kocaeli Şehir Hastanesinde skandal yaşanıyor”

Gergerlioğlu: “Kocaeli Şehir Hastanesinde skandal yaşanıyor”

Kocaeli Şehir Hastanesinin ameliyathanesindeki masalardan kaynaklı yaşanan skandalı sormak için muhatap bulamadığını ifade eden HEDEP Kocaeli Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, konuya ilişkin soru önergesini Sağlık Bakanlığına vereceğini söyledi- akarhaber

Hastaların vücudunda yanıklar oluşuyor

Kocaeli Şehir Hastanesinde neler olduğunu sormak için muhatap bulamadığını söyleyen Gergerlioğlu, “Kocaeli İl Sağlık Müdürü’nü arıyorum fakat telefonlarıma çıkmıyor. Kocaeli Şehir Hastanesi Başhekimini arıyorum, telefonlarımızdan kaçıyor. Bir iddiayı kendilerine sormak istiyorum; Kocaeli Şehir Hastanesi ameliyathanelerinde yataklar bozuk! Düşünün bir burun ameliyatı için, basit bir ameliyat için masaya yatıyorsunuz uyandığınız zaman vücudunuz yanmış, sırtınız yanmış. Neden? Ameliyathane masalarında teknik bir arıza var, elektrik sisteminde bozukluk var ve vücudunuz yanıyor. İnanılmaz bir hadise, bir skandal! Neden böyle olmuş? Aslında bu masaların aldığımız duyumlara göre uygun olmadığına dair komisyon raporları bildirilmiş ve buna rağmen bu masalar alınmış ve şu anda da arıza yapıyor” ifadelerini kullandı.

Kocaeli Şehir Hastanesinde ameliyatlar yapılamıyor

Bu durumun çok büyük sağlık skandallarına yol açtığını vurgulayan Gergerlioğlu, “Şu anda Kocaeli Şehir Hastanesinde ameliyatlar iptal edilmiş durumda, ciddi ameliyatlar yapılamıyor ve başka hastanelere ameliyatlar gönderiliyor. Olacak bir iş değil. Biz konuyu Sağlık Bakanlığına da soruyoruz, yerel yetkililer sessiz kalıyorlar ve bir açıklama bekliyoruz. Neler dönüyor? AK Partili yetkililer akçeli işleri çok iyi becerir acaba bu ameliyathane masaları bir başka pazarlıklar ile mi alındı? Uygun olmayan masalar neden alındı? Tüm bunları soracağız ve bir anda evvel açıklama bekliyoruz. Kocaeli halkının sağlığı bizim için önemli, bir hekim olarak bu durumu büyük bir skandal olarak değerlendiriyorum ve kamuoyuna da halen kaç gündür açıklama yapılmamasını da kınıyorum. Bir an evvel bir açıklama bekliyoruz, yazılı soru önergemi Sağlık Bakanlığı’na iletiyorum aynı zamanda da sözel olarak kendisine Sağlık Komisyonunda soracağım” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica