Raporlar

Gergerlioğlu’na İHD’den düşünce ve ifade özgürlüğü ödülü

Gergerlioğlu’na İHD’den düşünce ve ifade özgürlüğü ödülü … “İnsan Hakları, Adalet ve Özgürlükçü Demokrasi İçin Acil Eylem” temasıyla verilen ödüllere bu yıl milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanan Ömer Faruk Gergerlioğlu layık görüldü. detaylar haberimizde…

Gergerlioğlu’na İHD’den düşünce ve ifade özgürlüğü ödülü

Cezaevinde olduğu için kendisine takdim edilemeyen “Ayşenur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü” Ömer Faruk Gergerlioğlu’na Siirt’te verildi.

19. Ayşenur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri, 12 Haziran’da İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. “İnsan Hakları, Adalet ve Özgürlükçü Demokrasi İçin Acil Eylem” temasıyla verilen ödüllere bu yıl milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanan Ömer Faruk Gergerlioğlu layık görüldü.

Cezaevinde olduğu için törene katılamayan Gergerlioğlu’nun ödülünü HDP Milletvekili Musa Piroğlu almış, törende de Gergerlioğlu’nun cezaevinden gönderdiği mesaj okunmuştu. Gergerlioğlu’na ödülü Siirt’te düzenlenen törende İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin tarafından kendisine takdim edildi. Törende bir konuşma yapan Gergerlioğlu, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi tarafından verilen ödülün kendisi için çok değerli olduğunu söyledi. Gergerlioğlu “Bu ödülü almak benim için çok büyük bir onur. İnsan hakları alanında çalışmış, büyük emekler vermiş, büyük bedeller ödemiş bir dernekten böyle bir ödülü almak çok daha büyük bir onur” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica