Siyaset

Gökçek’in yanında Erdoğan; ‘beni halkım getirdi halkım indirir’

Gökçek’in yanında Erdoğan; ‘beni halkım getirdi halkım indirir’ Türkiye günlerdir Erdoğan’ın hiç bir gerekçe göstermeden Belediye Başkanlarının istifasını istemesini tartışıyor. İstifa etmeyen Belediye Başkanlarıyla ilgili Erdoğan’ın ‘istifa edecekler yoksa bedeli ağır olacak’ sözlerini söylemesine sosyal medyada cevap 22 yıl önce yine bir Erdoğan’ın açıklamasıyla geldi. Gökçek’in yanında Erdoğan; ‘beni halkım getirdi halkım indirir’ detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Gökçek’in yanında Erdoğan; ‘beni halkım getirdi halkım indirir’

Kadir Topbaş, Erdoğan’ın istifa çağrısı sonrası gerekçe göstermeden bir basın toplantısıyla görevini bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarının istifasını istedi. Halkın oyları ile seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Erdoğan’ın istifa çağrısı sonrası gerekçe göstermeden bir basın toplantısıyla görevini bırakmıştı.

Erdoğan’ın eski dostu olan Melih Gökçek, Bursa BŞB başkanı Recep Altepe ve Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur istifa etmedi

Topbaş’ın istifasının ardından Erdoğan, Ankara, Bursa ve Düzce Belediye Başkanları’nın da istifasını istedi. Erdoğan’ın eski dostu olan Melih Gökçek, Bursa BŞB başkanı Recep Altepe ve Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur istifa etmedi. Erdoğan ise geçtiğimiz günlerde bu isimlerin istifasıyla ilgili ‘istifa edecekler yoksa bedeli ağır olacak’ dedi.

Yıllar önce Gökçek’in yanında: “halkım getirdi halkım indirir”

Sosyal medya yıllar önce Erdoğan’ın 22 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyken yanında Melih Gökçek ile birlikte katıldığı televizyon programında söylemiş olduğu “Beni Belediye Başkanlığına halkım getirdi halkım indirir”

Sürekli “seçimle gelen seçimle gider”, ve sandık vurgusu yapan Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanlarının seçimle değil de Erdoğan’ın isteğiyle gitmesi durumuna karşı muhalefet tarafından yapılan çok sert eleştiriler sürerken, sosyal medya yıllar önce Erdoğan’ın 22 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyken yanında Melih Gökçek ile birlikte katıldığı televizyon programında söylemiş olduğu “Beni Belediye Başkanlığına halkım getirdi halkım indirir.” sözleri konuşuyor.

Erdoğan’ın Belediye Başkanı olduğu dönemde sosyal medyada bu video ile birlikte gündeme getirilen gazete haberi:

Gökçek’in yanında Erdoğan; ‘beni halkım getirdi halkım indirir’ – Partisine rest çektiği haberi

Günlerdir tartışılan konu ‘seçimle gelen talimatla gidiyor’ başlığıyla SÖZCÜ gazetesinin manşetinde de yer almıştı. İşte o manşet:

Gökçek’in yanında Erdoğan; ‘beni halkım getirdi halkım indirir’ – talimatla gönderilmek istenen belediye başkanları
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica