Genel

Gölcük depreminden kalanlar kaldırılıyor

Gölcük depreminden kalanlar kaldırılıyor … Gölcük Değirmendere Halıdere arasındaki Kuruçeşme bölgesi Kocaeli Büyükşehir Beldiyesi tarafından başlatılan çalışmalar ile İzmit Körfezi’nin yeni gerdanlığı olacak. detaylar haberimizde…

Gölcük depreminden kalanlar kaldırılıyor

KOCAELİ(İGFA)- Gölcük Değirmendere Halıdere arasındaki Kuruçeşme bölgesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar ile İzmit Körfezi’nin yeni gerdanlığı olacak. 

Bölgedeki 1999 depreminden kalan inşaat atıkları, sahil projesi kapsamında ekipler tarafından döküm sahasına taşınıyor. Taşıma işlemi bittikten sonra, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri proje dahilinde çalışmalarını devam ettirecek. Yeni gözde mekanlardan biri olacak 37 bin 105 m² alana sahip Gölcük Değirmendere Halıdere Arası Sahil Düzenleme Projesi tamamlandığında, bin 350 metre uzunluğundaki sahilde vatandaşlar için yürüyüş yolu, bisiklet yolu, piknik ve spor alanları olacak.

Sosyal alan yaratmak için çalışmalara başlanan bölgede, 4 bin m² piknik alanına sahip projede vatandaşlar için kafeterya, mescit, tuvalet, çocuk oyun alanı,76 araçlık otopark, 1 adet basketbol sahası ve 2 tenis kortu yapılacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica