Bilim-Teknoloji

Gölcük Turgut Özal eTwinning Projeleriyle dikkat çekiyor

Gölcük Turgut Özal eTwinning Projeleriyle dikkat çekiyor … Merve Ceyhun, “eTwinning projeleri ile Özgüven duyguları gelişen öğrencilerimiz; girişimci, hedeflerinin farkında ve başarıya odaklanabilen bireyler haline gelmektedir” dedi. detaylar haberimizde…

tüm derslerde toplandık
tüm derslerde toplandık

Gölcük Turgut Özal eTwinning Projeleriyle dikkat çekiyor

Gölcük Turgut Özal İlkokulu 3-B sınıfı farklı eTwinning projelerinde ve Öğretmen Akademisi Vakfı 5 Taş projesinde çalışmalarını devam ettiriyor. Bu kapsamda yaptıkları etkinlikler ile ulusal ve uluslararası çalışmalara imza atıyorlar.

3-B sınıfı Öğretmeni Merve Ceyhun, “Uzaktan eğitim süreci ile teknolojinin artık daha da içindeyiz. Bu projelerle öğrencilerimize kodlama ve çeşitli web 2.0 araçlarını tanıtıyor ve bu araçların kullanılmasına rehberlik ediyoruz. Böylece öğrencilerimiz teknolojide istenilen yönde yetkinleşiyorlar. Ayrıca farklı etkinliklerle kendilerini daha doğru şekilde ifade edebiliyorlar. eTwinning projeleri ile Özgüven duyguları gelişen öğrencilerimiz; girişimci, hedeflerinin farkında ve başarıya odaklanabilen bireyler haline gelmektedir. ‘Tüm Derslerde Toplandık’ projemizde amacımız; işbirliğine dayalı olarak çalışarak öğrencilerimizi disiplinler arası bir yaklaşımla başarıya odaklamaktı” dedi.

KONFÜÇYÜS’DAN İLHAM ALINDI

Merve Ceyhun şöyle devam etti: “Bu proje ile öğrencilerimiz farklı dersler arasında entegrasyon sağlayarak daha kolay öğrenmeler gerçekleştirdi. Ayrıca birçok etkinlik içeren projemizle öğrencilerimiz birbirlerinden öğrenme fırsatı buldu. ‘Benim Mesleğim’ projemizde amacımız; Konfüçyüs’ün ‘Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız’ sözünden ilham alarak öğrencilerimize; unutulmaya yüz tutmuş, günümüz ve gelecek meslekleri çeşitli web 2.0 araçlarını kullanarak farklı etkinlikler ile tanıtıp onlara en uygun sağlıklı meslek seçimine yönlendirmeyi ve her mesleğin değerli olduğunu kavratabilmekti. ‘Beş Taş’ projemizde amacımız ise öğrencilere sosyal ve finansal konularda farkındalık kazandırılırken nihai olarak ‘İyi Vatandaş Olma’ bilinci aşılanması hedeflenmekte.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica