Genel

Gönül Belediyeciliği bir hayaldi ve Rant’a kurban edildi

Gönül Belediyeciliği bir hayaldi ve Rant’a kurban edildiOdabaş; “Güya Kocaeli Sporu Sevenler Derneği adı altında, AKP’ci Müteahhit ve yandaşlara ayda Yaklaşık 1.5 Milyon TL lik adrese teslim ihale vermeye hazırlanıyormuş” dedi. detaylar haberimizde…

Gönül Belediyeciliği bir hayaldi ve Rant’a kurban edildi

Kocaeli Sporu Sevenler Derneği adı altında kurulan bir derneğe Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin uhdesinde olan eski Perşembe Pazarı ve Ormanya Otoparkı’nın işletmesini vereceği konuşulurken, kentin sivil toplum kuruluşlarından tepkiler gelmeye başladı.

Marsiad Genel Başkanı Bahri Odabaş, konu hakkında düşüncelerini bir yazılı açıklamayla paylaştı.

Tahir Büyükakın Gönül Belediyeciliği söyleminden!.. Rant Belediyeciliği uygulamasına mı geçti!

Odabaş yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Başkanlığa aday olduğu zaman Gönül Belediyeciliği sloganıyla Halkın Gönlüne gireceği sözünü vermişti.

Şimdi aldığımız bilgiye göre yıllardır ücretsiz otopark olarak kullanılan Perşembe Pazar alanını hem ücretli otopark yaparak ve hem de, Güya Kocaeli Sporu Sevenler Derneği adı altında, AKP’ci Müteahhit ve yandaşlara ayda Yaklaşık 1.5 Milyon TL lik adrese teslim ihale vermeye hazırlanıyormuş. Böylece ‘Gönül Belediyeciliği’ bir hayaldi ve yerini RANT’a bırakarak bitti de gitti!… Yazık oldu hayallere!…

“Şimdi neyin peşindeler”

Hem Perşembe pazarının ve hem de Ormanya’nın Otopark ihalesini bu derneğe vererek Kocaeli spora yardım edecekmiş!

Kocaeli spora yardım edecekseniz, UlaşımPark Belediyenin şirketi, diğer otoparklar gibi ihaleyi Belediye şirketine verirsiniz, Kocaeli spora oradan para aktarırsınız, hiç değilse mantıklı bir izahı olur.

“Takdir etmiştik”

Buradan Tahir Büyükakına sesleniyorum, önce bir vatandaş, sonra sivil toplum kuruluşu olarak, Takdir ettiğimiz en önemli hizmetiniz, Sahildeki ücretsiz otopark ve Eski Perşembe pazarı alanındaki ücretsiz otopark hizmet idi!

“Gönlümüzü Rant’a tercih ettiniz”

Şimdi hem bizi bu hizmetten mahrum ederek ve hem de Yandaşlara Bizim hakkımızı RANT olarak aktararak insanların gönlüne girmeyi bırakın Beddua ve Gadabına uğrarsınız!”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı