Ekonomi

Gübretaş Eğitim Bursu başvurularında son 3 gün

Gübretaş Eğitim Bursu başvurularında son 3 gün … lisans öğrencilerinin yanı sıra belli sayıda tezli yüksek lisans ve doktora öğrencisine de verilen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu için başvurular 31 Ekim gecesine kadar şirketin internet sayfası üzerinden yapılabilecek. detaylar haberimizde…

Gübretaş Eğitim Bursu başvurularında son 3 gün

GÜBRETAŞ‘ın ziraat fakültelerinde eğitim gören başarılı çiftçi çocuklarına verdiği karşılıksız eğitim bursuna başvurular sürüyor.

GÜBRETAŞ‘tan yapılan açıklamaya göre, lisans öğrencilerinin yanı sıra belli sayıda tezli yüksek lisans ve doktora öğrencisine de verilen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu için başvurular 31 Ekim gecesine kadar şirketin internet sayfası üzerinden yapılabilecek.

Tarım sektöründe nitelikli insan gücünü artırmayı ve ziraat mühendisliğini teşvik etmeyi amaçlayan şirket, ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna 2007 yılından beri burs desteği veriyor.

– 325 TL ile 975 TL aralığında değişiyor

Başvurularda çiftçi çocuğu olma ve ziraat fakültelerinin Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri; Toprak Bilimi ve Bitki Besleme ile Biyosistem Mühendisliği bölümlerinden birinde lisans; veya lisansüstü programa ilk kez 2019-2020 eğitim döneminde kayıt yaptırmış olma şartları aranıyor.

Bu yıl lisans düzeyindeki bursiyer öğrenciler için aylık 325 TL; tezli yüksek lisans öğrencileri için 650 TL ve doktora öğrencileri için 975 TL; olarak belirlenen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’na başvurular devam ediyor.

Öğrenim dönemi boyunca 9 ay ödemenin yapıldığı GÜBRETAŞ Eğitim Bursu başvuru sonuçları ise 15 Kasım’da şirketin internet sitesinden açıklanacak. (AA)

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica