Genel

Gümüşhane Tanıtım Günleri Kocaeli’ne halkımızdan yoğun ilgi

Gümüşhane Tanıtım Günleri Kocaeli’ne Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen Gümüşhane Tanıtım Günleri, vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Gümüşhane Tanıtım Günleri Kocaeli’ne detaylar haberimizde…

Yöresel tatlar..
Yöresel tatlar……….

Gümüşhane Tanıtım Günleri Kocaeli’ne …

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Anadolu Kocaeli’de konseptiyle hayata geçirilen tanıtım günleri Gümüşhane ile devam ediyor. 8 Kasım’da başlayan Gümüşhane Tanıtım günleri 11 Kasım’a kadar Kocaeli Büyükşehir Fuar Merkezi’nde ziyaret edilebilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi ve Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı’nın katkıları ile hazırlanan tanıtım günlerinde Gümüşhane’nin tarihi ve turistik yapısı ile kendine has yöresel ürünler sergileniyor. Tanıtım günleri, Kocaeli’ndeki Gümüşhanelilerin yoğun katılımıyla devam ediyor.

Yöresel tatlar…………
Yöresel tatlar……..

Yöresel tatlar…

Gümüşhane tanıtım günlerinde tarihi ve turistlik mekanların tanıtımları yapılırken, yöresel ürünler de sergilenmeye devam ediyor. 2 bin 500 metre rakımda üretilen organik çiçek balından pestil-kömeye, kuru fasulyeden-sirona bir çok yöresel tat, tanıtım günlerinde Kocaeli’nde yaşayan Gümüşhaneliler ile buluşuyor. Ayrıca tanıtım günleri etkinliğine gelen vatandaşlara Kocaeli Büyükşehir standında, Kocaeli’nin yöresel lezzetlerinden olan mancarlı pide ve pişmaniye ikramı da yapılıyor.

Yöresel tatlar……
Yöresel tatlar….

Turistlik ve Tarihi Mekanlar…

Anadolu Kocaeli’nde konseptiyle hazırlanan tanıtım günlerinde; Gümüşhane’nin yöresel tatlarının yanı sıra bir çok turistlik ve tarihi mekanları da Gümüşhane Valiliği stantında tanıtılıyor. Karaca Mağarası, Santa Harabeleri, (Eski Şehir) Süleymaniye Mahallesi; yaylalar, şelaleler, doğal göller ve yüzlerce yıllık tarihi köprülerin tanıtımı yapılıyor.

Yöresel tatlar
Yöresel ürünler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica