Ekonomi

Hacı Hasan Oğulları dünya markası olacak

Birçok kıta ile kapıları aralayan Antep baklavası sayesinde dünya markası olma iddiasını sürdüren Hacı Hasan Oğulları, yalnız tatlıda değil, farklı ürünlerde de iddiasını ortaya koyarak Bursa’nın ticari cazibe merkezi Vişne Ticaret Bölgesi’nde yeni bir şubeyi hizmete açtı.

BURSA (İGFA) – 1970 yılında tatlı severlere eşsiz lezzetler sunmak için Bursa’dan yola çıkan Hacı Hasan Oğulları, 51 yılda 22 ülke ile ihracat noktasına geldi. Birçok kıta ile kapıları aralayan Antep baklavası sayesinde dünya markası olma iddiasını sürdüren Hacı Hasan Oğulları, yalnız tatlıda değil, farklı ürünlerde de iddiasını ortaya koyarak Bursa’nın ticari cazibe merkezi Vişne Ticaret Bölgesi’nde yeni bir şubeyi hizmete açtı.
FARKLI BİR KONSEPT, YENİ BİR ANLAYIŞ…
Bugüne kadar Nilüfer’e bağlı Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ve 100.Yıl Mahallesi, Osmangazi’ye bağlı Atatürk Caddesi ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Gemlik’e bağlı Hamidiye Mahallesi, İnegöl’e bağlı Kemalpaşa Mahallesi ve Eskişehir’de 2 şube ile hizmet veren Hacı Hasan Oğulları,  yeni lezzetleri müdavimleriyle buluşturmak için uzun süredir yürüttüğü çalışmalarda sona geldi.
Alışılagelmiş konseptlerinin dışına çıkan Hacı Hasan Oğulları, Bursa’nın Yıldırım İlçesi’ne bağlı Yunus Emre Mahallesi’nde yaklaşık 500 metrekare kullanım alanına sahip, aynı anda 100 kişinin hizmet alabileceği yeni şubenin kapılarını 3 Ağustos Salı günü açtı. Antep baklavasından, kadayıf        çeşitlerine; su böreğinden unlu mamüllere kadar geniş ürüne yelpazesine sahip Hacı Hasan Oğulları;   menüsüne yaprak döner, lahmacun, pide ve çorba çeşitleri ile FSM şubede de hizmete sunulan serpme kahvaltı ekledi.  
Misafirlerine yepyeni lezzetler sunmak için ekibi ile birlikte kolları sıvayan Hacı Hasan Oğulları Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Aktaş yeni lezzetleri ilk kez Bursa basınına tattırdı. Yunus Emre şubede gerçekleşen basın buluşması keyifli sohbetlere sahne oldu. Hacı Hasan Oğulları’nı marka haline getirmek için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Aktaş; işe sokaklarda satış yaparak başladığını, ilk imalathaneyi borçlanarak açtıklarını ifade etti. 15 yıl içerisinde şube açma noktasına geldiklerini aktaran Aktaş şubeleşme aşamasında perakende sektöründeki haraketliliğin çalışma azmini arttırdığını da belirtti.
Girişimcilere hiçbir zorluk karşısında pes etmemelerini öğütleyen Aktaş, yeni şube hakkında da bilgi verdi. Bölgedeki ihtiyacı karşılamak için Vişne Caddesi’ndeki şubeyi açtıklarını söyleyen Yüksel Aktaş, herkesi yaprak döner yemeye davet etti.
E-ticaret Müdürü Yavuz Aygan da pandemi süreci ile birlikte e-ticarette atak yaptıklarını artan ihtiyaca cevap verebilmek adına da alt yapı çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı. Aygan, özellikle bayram dönemlerinde www.hacihasanogullari.com.tr adresi üzerinden günde 4.5 ton baklava satışına ulaştıklarının da altını çizdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica