Genel

Hazreti Nuh peygamber oğlu ile cep telefonuyla görüştü

Hazreti Nuh peygamber oğlu ile cep telefonuyla görüştü TRT’de yayınlanan Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programında Nuh Tufanı işlendi. Sunucu Pelin Çift’i çıldırtan Programda Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek’in iddiaları damgasını vurdu. Hazreti Nuh peygamber oğlu ile cep telefonuyla görüştü detaylar haberimizde…

Hazreti Nuh peygamber oğlu ile cep telefonuyla görüştü
Hazreti Nuh peygamber oğlu ile cep telefonuyla görüştü DİYEN SÖZDE BİLİM İNSANI

Hazreti Nuh peygamber oğlu ile cep telefonuyla görüştü

Pelin Çift ve konukları

TRT’de yayınlanan Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programında Nuh Tufanı işlendi. Program konukları İbn Haldun Üniversitesinden Dinler Tarihi konusunda uzman olan Prof. Dr. Ömer Faruk Harman ve İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesinden Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek oldu.

Açıklamalarıyla herkesi şaşırttı

Programa Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek’in iddiaları damgasını vurdu. Açıklamaları ile Pelin Çifti ve Prof. Dr. Ömer Faruk Harman’ı da şaşırtan Dr. Yavuz Örnek, Hz. Nuh zamanında günümüzden çok daha ileri seviyede teknoloji olduğunu ve bir bilim adamı olarak bunları ispatlayabileceğini iddia etti.

“Hz. Nuh Oğlunu cep telefonu ile aradı”

Dr. Yavuz Örnek, konuşmasında Nuh Tufanı esnasında Hz. Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü savundu. Örnek ayrıca 10 bin yıl önce o dönemde Hz. Nuh’un 400 metrelik dalgalara dayanan çelik levhalardan yapılmış bir gemi inşa ettiğini ve bu geminin nükleer enerji kullandığını söyledi. İddialarının hep bilimsel kanıtlara dayandığını belirten Örnek soru üzerine bunları açıklamakta zorluk çekti.

“Hz. Nuh döllenmiş bir dişi bir erkek yumurta sipariş etti ve siparişler o dönemde Amerika’dan, Fransa’dan Hz. Nuh’a yollandı”

Dr. Yavuz Örnek ayrıca Nuh’un oğlunun uçan bir cisim kullandığını, Hz. İsa’nın 2000 yıl önce değil 2 bin 300 yıl önce doğduğunu, Nuh Tufanının bölgesel değil tüm dünyada gerçekleştiğini, gemiye canlı hayvan alınmadığı, Hz. Nuh’un döllenmiş bir dişi bir erkek yumurta sipariş ettiğini ve siparişlerin o dönemde Amerika’dan, Fransa’dan Hz. Nuh’a yollandığını belirtti. Yavuz Örnek’in çok iddialı konuşması üzerine Pelin Çift ve Prof.Dr. Ömer Faruk Harman oldukça şaşırdı. Pelin Çift’in düzeltme çalışmalarını da “ben bilim adamıyım bilim adına konuşuyorum” diye engelledi.

“Gemiden Güvercin değil İnsansız Hava Aracı yollandı”

Dr. Yavuz Örnek, Nuh tufanı sonrasında da gemiden güvercin yollanmadığını, uçan bir insansız hava aracı İHA yollandığını söyleyince Pelin Çift dayanamayarak “Hocam bunun bilimsel ispatı var mı? diye sordu. Dr. Yavuz Örnek “Efendim ileri teknoloji varken niye güvercin yollasınlar” diye cevap verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica