Siyaset

HDP baraj altı kalırsa biz çok daha iyi noktaya geliriz

HDP baraj altı kalırsa biz çok daha iyi noktaya geliriz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin basına kapalı ‘Mahalle Başkanları Toplantısında’, “Bunu dışarıda konuşmam” notuyla yaptığı HDP açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. HDP baraj altı kalırsa biz çok daha iyi noktaya geliriz detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

HDP baraj altı kalırsa biz çok daha iyi noktaya geliriz

Erdoğan, Mahalle Başkanları Toplantısında…

Twitter’da yayılan, ancak tarihi bilinmeyen, parti toplantısı olması nedeniyle “partili cumhurbaşkanlığı” sistemine geçilen 16 Nisan 2017 referandumundan sonraki bir tarihte yapıldığı tahmin edilen konuşmanın görüntülerine göre, ‘Mahalle Başkanları Toplantısı’ yazılı bir afiş önünde konuşan Erdoğan’ın şunları dediği duyuldu:

“Bunu dışarıda konuşmam”

“Arkadaşlar, HDP üzerinden parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam. Burada sizlerle konuşuyorum, niye sizlerle konuşuyorum? Çünkü onların baraj altı kalması demek, bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir.

“Özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım”

Dolayısıyla da, her ilçede arkadaşlarım özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım. Çünkü siz kim, kimdir bunu biliyorsunuz, öyle mi. Mahalle temsilcilerimiz zaten kimin kim olduğunu bilmiyorsa bu görevi bırakması lazım.

“Markaja alacaksınız”

Alacaksınız önünüze sandık seçmen listesini, bakacaksınız kim kimdir. Bunlar üzerinde özel bir çalışma yapmanız da inanıyorum ki bize çok farklı bir netice getirebilir. Markaja almak diyoruz ya, markaja alacaksınız.”

“Sandık kurulundaki hakimiyeti biz elde etmiş oluruz”

Paylaşılan başka bir video ise Erdoğan, “Orada kimi alacak, müşahitlerden önce gelen kimse onun hakkıdır. O sandık kurulunun ikinci veya üçüncü üyesi olabilir. Burada bu defa neyi kazanırız, sandık kurulundaki hakimiyeti biz elde etmiş oluruz. Burada çok hassas olmamız lazım, bu işi hiç hafife almamamız gerekir. Bunları geçmişte çok yaşadık. İş çantada keklik değil. Şu anda kamuoyu araştırmalarında öyle iş bitmiş havada değil onu da şöyleyeyim” diyor.

“AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor”

Yayılan görüntülere yönelik olarak HDP ‘den yapılan açıklamada,”AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor. HDP’yi baraj altında bırakmak için hile ve baskıyla oylarımızı çalmayı planlıyor. Çünkü HDP Mecliste olmazsa 400’den fazla vekil kazanacağını biliyor. İşte bunu engellemek için 24 Haziran’da bir oy HDP ‘ye bir oy Demirtaş’a” dendi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica