Siyaset

Hücumun Hedefi Başı Dik Tarihimizdir!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, UEFA’nın milli oyuncumuz Merih Demiral’a açtığı soruşturmaya dair açıklama yaptı.- akarhaber

Büyük Türk Milletine ve dünya kamuoyuna,

Türk Milli Takımımızın başarısında bütün futbolcularımızla birlikte büyük emeği olan Merih Demiral’la gurur duyuyoruz. Merih Demiral, küresel merkezlere kendi üslubunca “Biz size meydan okuyoruz” demiştir.

Gol sevincinden dolayı küresel merkezlerin, Almanya İçişleri Bakanlığı’nın, PKK ve FETÖ’nün Türkiye karşıtı bir kampanya başlatmalarının anlamını biliyoruz. Bu hücumun hedefi doğrudan doğruya Türk milletidir, Türkiye’nin bağımsızlığı ve egemenliğidir ve tarihimizdir.

Emperyalizme karşı ön cephede iki yüzyıldır kahramanca savaşan Türk milliyetçiliğine tahammülleri yoktur. Türk milliyetçiliği köklü imparatorluk geleneğinin ürünüdür. Dolayısıyla tarih boyunca halkları barış içinde bir arada yaşatma kültürünü temsil etmiştir. Milli Takımımızın maçın sonunda Avusturya Milli Takımını alkışlaması işte bu yüksek karakterin ifadesidir. Türk milliyetçiliği, milletlere karşı kin ve nefretin karşısında bir insanlık kalesi olmuştur.

Unutmayalım, yalnız Türk milliyetçiliği değil, bütün ülkelerin başı dik ve bağımsız yaşama özlemleri emperyalistlerin hedefindedir. Hatta son zamanlarda ABD emperyalizmine karşı yükselen Avrupa ülkelerinin milliyetçiliği de küresel merkezlerin karalama kampanyalarıyla karşılaşmaktadır.

Milli Takımımızın sevincinde bu milletin alın teri, birlikteliği, yenilmez dayanışma duygusu ve onuru vardır.

Emperyalist kampanyayı milletçe göğüsleyeceğiz. Milli Takımımıza başarılar diliyoruz.

Daha Fazla Göster